Servis

Kalendář

ZOD Kámen: Díky NIR SENZORU jsme schopni připravit to nejlepší krmivo

NIR SEZNZOR, TELEMATIKA a REMOTE SERVICE. Moderní technologie nás přesvědčily, říká předseda představenstva Ing. Václav Vala.

 

CLAAS - lídr digitalizovaného zemědělství

Zemědělské obchodní družstvo Kámen hospodaří na výměře 3952 ha. Pro sklizeň kukuřice je určeno až 1200 ha každý rok. Hlavní spotřebou kukuřice je odchov skotu pro výrobu mléka a hovězího masa. Zbylá část kukuřice je určena pro bioplynovou stanici. Řezačka CLAAS JAGUAR byla jasnou volbou z důvodu požadovaného výkonu a výbavy moderních technologií jako je NIR SEZNZOR a TELEMATIKA říká předseda představenstva Ing. Václav Vala.


Díky NIR SENZORu jsme schopni kontrolovat kvalitu sklízené píce nebo siláže už během sklizně a vše tak připravit pro nejlepší krmivo. Tyto informace potřebujeme pro nákup a výběr osiva pro setí na příští sezónu, abychom byli schopni zabezpečit kvalitní krmivo pro další roky.  NIR SENZOR může automaticky regulovat dávku konzervantů a délku řezanky, které se dokáží aktivně nastavovat dle hodnot sušiny sklízeného materiálu. Měření probíhá tak , že se materiál vystaví elektromagnetickému infračervenému vlnění v rozsahu 1000 až 1700nm vlnové délky. Měřené hodnoty jsou: obsah sušiny, vlhkosti, škrobů, proteinu, vlákniny, popelovin, tuků, cukrů. Toto měření splňuje vysokou přesnost s certifikací DLG. S kombinací mačkacích válců SHREDLAGE® je zaručeno kvalitní krmení pro náš dobytek.


TELEMATIKOU, kterou již máme vyzkoušenou na kolovém traktoru CLAAS XERION, kde jsme schopni optimalizovat a analyzovat pohyb stroje při aplikování kejdy. Máme tedy přesné informace o pohybu stroje a díky informací o pozemku ze systému Lpis máme nachystané i hranice polí. Pomocí automatické dokumentace nemusí obsluha zadávat žádná data;vše se dokáže načíst samo. Telematika nám dokáže ukázat stav a nastavení sklízecí řezačky a všech důležitých parametrů jako jsou spotřeba paliva, výkon, prostoje, data z NIR SENZORu nebo sklizené množství materiálu, protože řezačka je vybavenu měřením výnosu. Telematika CLAAS zaznamenává všechny tyto údaje na servery a jsou kdykoliv zpětně přístupné i za několik let zpět. Budeme mít tedy online správu vozového parku na strojích CLAAS a pomocí aplikace do mobilního telefonu můžu sledovat data i mimo kancelář a identifikovat místo kde se stroj momentálně nachází.


Stroj je vybaven i funkcí REMOTE SERVICES, kde je podpora servisu v identifikaci výstražného hlášení nebo hlášení závady bez výjezdu servisního technika. Servisní středisko může plánovat pravidelné údržby na stroji, aby nedocházelo k zastavení sklizně.

Chcete být součástí diginalizovaného zemědělství? Stáhněte si zdarma naše aplikace na:

 
 
 NIR Seznor. Hodnota sušiny stanovená infračerveným senzorem (NIR) slouží jako referenční údaj pro nastavení délky řezanky a množství konzervantu. 

NIR senzor

CLAAS hlavní spoznor budoucnosti. Dobývání digitalizovaného zemědělství dosaženo!


Podporujeme globálně oblast precizního zemědělství - protože my myslíme na celé generace.


Podporujeme nápady, mladé zemědělce a naplňujeme vizi digitalizace.


V polovině března byl zahájen letošní ročník soutěže FARMING BY SATELLITE, kterou společnost CLAAS opět podporuje jako sponzor. Iniciativa Evropské agentury pro GNSS (GSA) a Evropské agentury pro životní prostředí (EEA). FARMING BY SATELLITE, je zaměřena na mladé zemědělce a studenty, zejména v oblasti IT, strojírenství a zemědělských věd. 

Využívání družicových údajů je nezbytné pro přípravu zemědělského odvětví na přizpůsobení se globálním výzvám, jako je rostoucí světová populace a důsledky změny klimatu. Soutěž FARMING BY SATELLITE podporuje mladé profesionály, zemědělce a studenty v Evropě, aby vytvářeli nová, udržitelná a ekologicky kompatibilní řešení. 

claas budoucnost1

Žadatelé se mohou účastnit jako jednotlivci nebo jako tým a registrovat se online od 16. března do 15. června 2020, přičemž nejlepší týmy budou vybrané jako finalisté posledního kola. Mezi nejlepší čtyři účastníky bude rozdělena celková peněžní cena ve výši 10 000 EUR.

Veškeré podrobnosti soutěže jsou k dispozici na www.farmingbysatellite.eu

budoucnost obr2

Digitalizované zemědělství to je EASY

EFFICENT AGRICULTURE SYSTEMS

Na základě digitalizace a neustále se vyvíjejících moderních technologií pronikajících do světa zemědělství nabízíme řešení právě pro vaši společnost. Klíčovou roli zde hrají data, díky kterým vám pomůžeme zoptimalizovat a zefektivnit provoz.

PRECISON FARMING – MAPOVÁNÍ VÝNOSU

PRECISON FARMING – AGROCOM MAP

agri obr

CLAAS TELEMATICS

telematics obr2

REMOTE SERVICES


FLEET VIEW

fleet view our

Kontaktujte specialistu na produkty EASY.

easy@agrall.cz

Novinky

Žací lišta MAX CUT nyní v pracovní šířce od 2,2 m

9. 7. 2020

Nové vzadu nesené žací ústrojí CLAAS se ztranově zavěšeným těžištěm

Číst více

ŽNĚ BEZ HRANIC #1

3. 7. 2020

Pilot sklízecí mlátičky CLAAS: Daniel Hadrava, který pod vlajkou AGRALL servis, a.s. zajišťuje skliz ...

Číst více

DRTIVÉ VÍTĚZSTVÍ AGRALLU!

1. 7. 2020

Potvrzeno! Technologický vůdce je AGRALL. Rozhodla Česká technologická platforma pro zemědělství.

Číst více

ŽNĚ BEZ HRANIC

25. 6. 2020

Nový speciál reportéra Daniela Hadravy, který informuje ze ŽNÍ příběh sklízecí mlátičky CLAAS LEXION ...

Číst více

Žně mohou začít

23. 6. 2020

AGRALL jako každý rok odstartoval žňovou sezónu. Nejnovější technika v srdci Znojma.

Číst více

Lisy pro vysokou výkonnost

22. 6. 2020

Lisy CLAAS QUADRANT. Se zálibou pro všechno hranaté.

Číst více

SHREDLAGE ®. Revoluce ve stájích

10. 6. 2020

U dojného skotu se zvýšila užitkovost a zlepšilo se zdraví. A to vše díky technologii ...

Číst více

CLAAS AXION 960 TERRA TRAC

5. 6. 2020

HLASUJTE pro AXION 960 TERRA TRAC v soutěži TRAKTOR ROKU ČR 2020

Číst více

Nový portál použité techniky

5. 6. 2020

V rámci zvyšování úrovně kvality našich činností přinášíme našim zákazníkům portál použité tech ...

Číst více

10. CLAAS XERION pro AGRO Měřín

2. 6. 2020

CLAAS XERION 4000 VC TRAC pro středisko Mělkovice připraven pro letošní sečení.

Číst více

Vytvořeno v X Production s.r.o.