Servis

Kalendář

Výkyvná spodní ramena pro přizpůsobení křivky při sečení

CLAAS a Hans Sauter GmbH společně vyvinuli systém hydraulicky výkyvných spodních ramen čelního tříbodového závěsu pro použití s žací kombinací skládající se z předního a zadního žacího stroje.

Tím se zřetelně redukuje nebo dokonce zcela eliminuje vytváření pásů neposečené píce při jízdě do zatáček a při sečení ve svahu. Tento efekt znatelně příspívá k vysoké kvalitě píce především u traktorů s širokými pneumatikami a velkým rozchodem kol.
 
Systém hydraulického posunutí zadní žací jednotky je k dispozici na trhu již několik let. Tyto žací jednotky mohou mimo jiné reagovat na změnu šířky při zatáčení a sečení ve svazích. Hydraulicky výkyvná spodní ramena čelního tříbodového závěsu lze použít podobným způsobem, aby se snadno přizpůsobila změně záběru při průjezdu zatáčkou a při sečení ve svazích. Stává se však, že pás píce, který přední žací stroj neposeče při průjezdu zatáčkou, částečně rozmačkají kola traktoru, dřív než je posečen zadním žacím strojem. V některých případech se stává, že pásy píce, které neposeče čelní žací stroj jsou při jízdě do zatáčky částečně přejety koly traktoru, dřív než je poseče zadní žací stroj. Důsledkem je, že část pásu zůstane polehlý a neposečený a do krmiva se dostává více nečistot.

U nového systému hydraulicky výkyvných spodních ramen čelního tříbodového závěsu se však v zatáčkách přední žací jednotka aktivně vytočí dovnitř. To zcela eliminuje nežádoucí pásy neposečené píce a překrytí žacích jednotek je závislé na úhlu natočení kol a zároveň se snižuje riziko přejetí řádku vytvořeného čelním žacím strojem. Při sečení ve svahu, se dá skluz soupravy kompenzovat vytočením čelních spodních ramen. 

disco obr1

Hydraulicky výkyvná spodní ramena jsou uložena ve standardním uchycení běžných spodních ramen tak, aby bylo možné tímto systémem vybavit traktory bez většího zásahu do jejich konstrukce. Protože sada nevyžaduje žádné konstrukční změny na čelním žacím stroji, jsou nové i starší žací stroje všech typů vhodné pro přestavbovou sadu. Sady hydraulicky výkyvných spodních ramen jsou předem namontovány ve spolupráci se společností Hans Sauter GmbH na příslušné žací stroje CLAAS a použitý traktor. Rozsah výkyvu na každou stranu je max. 30 cm. Pro ovládání je nutný dvojčinný hydraulický okruh. Při jízdě po silnici jsou výkyvná spodní ramena bezpečně zajičtěna proti pohybu. Nejsou-li zapotřebí, pak se dají složit nahoru a připevnit jako běžná spodní ramena.
 
Systém hydraulicky výkyvných spodních ramen čelního tříbodového závěsu bude pro 1. sečení k dostání v roce 2020. Objednávku a montáž lze uskutečnit prostřednictvím obchodního partnera CLAAS.

 

Novinky

Žací lišta MAX CUT nyní v pracovní šířce od 2,2 m

9. 7. 2020

Nové vzadu nesené žací ústrojí CLAAS se ztranově zavěšeným těžištěm

Číst více

ŽNĚ BEZ HRANIC #1

3. 7. 2020

Pilot sklízecí mlátičky CLAAS: Daniel Hadrava, který pod vlajkou AGRALL servis, a.s. zajišťuje skliz ...

Číst více

DRTIVÉ VÍTĚZSTVÍ AGRALLU!

1. 7. 2020

Potvrzeno! Technologický vůdce je AGRALL. Rozhodla Česká technologická platforma pro zemědělství.

Číst více

ŽNĚ BEZ HRANIC

25. 6. 2020

Nový speciál reportéra Daniela Hadravy, který informuje ze ŽNÍ příběh sklízecí mlátičky CLAAS LEXION ...

Číst více

Žně mohou začít

23. 6. 2020

AGRALL jako každý rok odstartoval žňovou sezónu. Nejnovější technika v srdci Znojma.

Číst více

Lisy pro vysokou výkonnost

22. 6. 2020

Lisy CLAAS QUADRANT. Se zálibou pro všechno hranaté.

Číst více

SHREDLAGE ®. Revoluce ve stájích

10. 6. 2020

U dojného skotu se zvýšila užitkovost a zlepšilo se zdraví. A to vše díky technologii ...

Číst více

CLAAS AXION 960 TERRA TRAC

5. 6. 2020

HLASUJTE pro AXION 960 TERRA TRAC v soutěži TRAKTOR ROKU ČR 2020

Číst více

Nový portál použité techniky

5. 6. 2020

V rámci zvyšování úrovně kvality našich činností přinášíme našim zákazníkům portál použité tech ...

Číst více

10. CLAAS XERION pro AGRO Měřín

2. 6. 2020

CLAAS XERION 4000 VC TRAC pro středisko Mělkovice připraven pro letošní sečení.

Číst více

Vytvořeno v X Production s.r.o.