Servis

Kalendář

DRTIVÉ VÍTĚZSTVÍ AGRALLU!

Potvrzeno! Technologický vůdce je AGRALL. Rozhodla Česká technologická platforma pro zemědělství.

Zemědělský svaz ČR a Česká technologická platforma pro zemědělství vyhlásily soutěž Stříbrná medaile 2020. Tato soutěž je určena pro exponáty, při jejichž konstrukci byl použit zajímavý technický prvek, zlepšující vlastnosti stroje.

30. června 2020 slavnostní výhlášení cen přihlašovatelům kvalitních produktů sloužících českým zemědělcům. (Větrný Jeníkov)

za přítomnosti 

předsedy ZS ČR Ing. Martina Pýchy
náměstka ministra zemědělství Ing. Jindřicha Fialky
náměstka ministra životního prostředí Ing. Vladimíra Dolejského, Ph.D.
europoslance Ing. Martina Hlaváčka
 

CLAAS APS SYNFLOW WALKER
Systém Väderstad TEMPO WIDELINING

 

Některé trofeje si rádi vystavíme.

obr_1

V dnešním zemědělství rozhodují ty nejlepší technologie.

AGRALL vs. Planá slova
2:0

Vítězné exponáty:

Česká technologická platforma pro zemědělství (Česká technologická platforma pro zemědělství byla uznána Ministerstvem zemědělství jako technologická platforma dne 23.9.2016. ČTP aktivně spolupracuje s Evropskými technologickými platformami FABRE (Farm Animal Breeding and Reproduction Technology Platform), Plants (Plants for the Future), WssTP (The European Water Platform), Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem životního prostředí, Agrární komorou a dalšími subjekty při tvorbě a připomínkování legislativních norem - Národní agenturou pro zemědělský výzkum (v rámci MZe) a dalšími institucemi poskytujícími prostředky na výzkum a vývoj (MŠMT, Technologická agentura ČR).

Slavnostvní předávání cen - 30. června 2020 Větrný Jeníkov

obr_2

APS SYNFLOW WALKER udávají mlátičky LEXION 6000 a 5000 nová měřítky v mláticím a separačním výkonu vytřásadlových mlátiček. Kompletně nové mláticí ústrojí je vybaveno urychlovacím bubnem o průměru 450 mm, mláticím bubnem o průměru 755 mm s deseti mláticími lištami a dodatečným separačním bubnem o průměru 600 m před odmítacím bubnem. Šířka agregátů u modelů 6000 je 1 700 mm a u modelů 5000 1 420 mm. Velké průměry bubnů vytvářejí malé úhly opásání 132° (mláticí buben) a 116° (separační buben). To umožňuje společně se vzájemnou synchronizací otáček bubnů přímý, šetrný tok materiálu, který spoří palivo. Výsledkem je aktivní separační plocha o rozměru 3,18 m2 a 2,66 m2.

Pro rychlé přizpůsobení na všechny druhy plodin a podmínky provozu je nastavení všech segmentů mláticího koše paralelně a hydraulicky v CEBIS. Pojistka polohy košů chrání před ucpáním. Před mláticím bubnem může být dodatečný mláticí segment otočen do toku materiálu. Tím lze velmi dobře regulovat agresivitu výmlatu, např. pro bezpečné odstranění osin ječmene. Ovládání lišty je integrováno v CEMOS AUTOMATIC jako všechny ostatní parametry. Všechny segmenty koše jsou přístupné z boku a dají se jednoduše vyměnit. S otáčkami bubnu mezi 160 a 920 ot/min je APS SYNFLOW WALKER vhodný pro všechny druhy plodin.

obr_3

WideLining je první systém tvorby kolejových řádků na světě, díky kterému může zemědělec aplikovat tekuté hnojivo v porostu kukuřice na siláž bez nutnosti snižovat celkový výnos pole. Při tvorbě kolejových řádků pro aplikátor kejdy vypnutím výsevních jednotek WideLining automaticky změní rozteč řádků na secím stroji. WideLining tak zajišťuje, aby všechny řádkové jednotky pracovaly vždy na plný výkon a zůstal vysoký výnos. Při vytváření kolejových řádků, které bude aplikátor kejdy později používat, systém WideLining automaticky zajistí, aby secí stroj Tempo přizpůsobil nastavení rozteče řádků a vytvořil dvě stopy pro pneumatiky o šířce 1050 mm.

Kolejové řádky se vytvářejí hydraulickým nastavením umístění čtyř výsevních jednotek na rámu secího stroje. Rozestup mezi výsevními jednotkami vedle kolejových řádků bude tedy od 750 mm do 600 mm, což je přijatelný rozestup pro udržení vysoké úrovně výnosu v plodinách kukuřice na siláž. WideLining je plně automatický a integrovaný do řídicího systému Väderstad E-Control pracujícího na iPadu. Když je aktivována funkce WideLining, stroj analyzuje pole a automaticky upraví výsevní jednotky tak, aby vytvořily kolejové řádky na základě pracovní šířky aplikátoru.
Tím, že se ponechá plné množství rostlin na hektar, Väderstad WideLining výrazně zvyšuje výnos. Pokud například sejeme silážní kukuřici pomocí osmiřádkového secího stroje a kejdu aplikujeme pomocí stroje s pracovní šířkou 18 metrů, dosáhne se o 8,3 % více rostlin na ploše ve srovnání se současnými technologiemi.

obr_4

Novinky

ŽNĚ BEZ HRANIC #5

3. 8. 2020

Audience u královny sklízecích mlátiček. CLAAS LEXION 8900 TERRA TRAC.

Číst více

ŽNĚ BEZ HRANIC #4

27. 7. 2020

Královna českých polí sklízecí mlátčka CLAAS LEXION 8900 TERRA TRAC budí respekt.

Číst více

ŽNĚ BEZ HRANIC #3

18. 7. 2020

Nějvětší a nejvýkonnější sklízecí mlátičky na světě v akci.

Číst více

Nový CEMIS 700 pro aplikace ISOBUS

14. 7. 2020

Důležité funkce pracovního nářadí vždy pod kontrolou.

Číst více

ŽNĚ BEZ HRANIC #2

10. 7. 2020

Telematika v hlavní roli. Sklízet čas. Šetřit peníze.

Číst více

CLAAS TORION. Více výkonu a více dynamiky

10. 7. 2020

Aktualizace emisní normy na Stage V přináší větší výkon i větší komfort.

Číst více

Žací lišta MAX CUT nyní v pracovní šířce od 2,2 m

9. 7. 2020

Nové vzadu nesené žací ústrojí CLAAS se ztranově zavěšeným těžištěm

Číst více

ŽNĚ BEZ HRANIC #1

3. 7. 2020

Pilot sklízecí mlátičky CLAAS: Daniel Hadrava, který pod vlajkou AGRALL servis, a.s. zajišťuje skliz ...

Číst více

ŽNĚ BEZ HRANIC

25. 6. 2020

Nový speciál reportéra Daniela Hadravy, který informuje ze ŽNÍ příběh sklízecí mlátičky CLAAS LEXION ...

Číst více

Žně mohou začít

23. 6. 2020

AGRALL jako každý rok odstartoval žňovou sezónu. Nejnovější technika v srdci Znojma.

Číst více

Vytvořeno v X Production s.r.o.