Harsewinkel/Dissen, 11. Srpna 2022. Po představení na sklízecí mlátičce TRION v létě 2021 je nový terminál CLAAS CEMIS 1200 k dispozici také pro LEXION, JAGUAR a CLAAS traktory. Vedle automatického řízení zvládá také online dokumentaci, aplikace ISOBUS a TAKS Controller, Sekční kontrolu a variabilní dávkování množství.
Nový CEMIS 1200, vyvinutý CLAAS ELECTRONIC SYSTEMS, nahrazuje předchozí univerzální terminál S10. Design, grafika a ovládání prostřednictvím 12 palcového multi dotykového displeje jsou založeny na CLAAS CEBIS, takže ovládání je intuitivní a jednoduché. Technologie přijímače a ovládání použité v CEMIS 1200 byly vyvinuty prostřednictvím strategického partnerství ve spolupráci se společností Trimble.
CEMIS 1200 má 12palcový displej s vysokým jasem s více dotykovým a manuálním přepínáním denního/nočního režimu. Pracovní oblasti, zobrazení pro automatické řízení a kontrolu množství lze volně konfigurovat. Quick Access umožňuje přímý a rychlý přístup k důležitým funkčním oblastem a nabídkám.
CEMIS 1200 je dodáván s přijímačem SAT 900 multi GNSS pro maximální rozsah možností. Přijímací a podpůrné senzory jsou zde kombinovány v jednom komponentu. SAT 900 podporuje všechny korekční signály (SATCOR od Trimble RTX po celém světě; EGNOS v Evropě; RTK NET a RTK ready, SBAS v Americe a Japonsku) a umožňuje použití GPS, GLONASS, Galileo a BEIDOU. Přijímač a terminál lze rychle a snadno vyměnit mezi různými stroji ve vozovém parku.
CEMIS 1200 je standardně dodáván s integrovanou správou licencí CLAAS a GPS COPILOT pro paralelní navádění podporované satelitem. CLAAS GPS PILOT je k dispozici pro automatické řízení s podporou satelitu. Standardně je součástí 5letá licence na korekční signál SATCOR 15 od Trimble RTX, která umožňuje přesnost +/- 15 cm. Pro přesnější práci je volitelně k dispozici SATCOR 3 od Trimble RTX s přesností +/- 3 cm. Součástí všech aktivací RTK je překlenovací signál RTK BRIDGING STANDARD, který zajišťuje plynulé záložní korekce na úrovni centimetrů po dobu až 20 minut v případě výpadku korekčního signálu. Pro neomezené překlenutí výpadku signálu je k dostání licence RTK BRIDGING PREMIUM, která zajišťuje přřesnost na centimetry.
CEMIS 1200 standardně obsahuje vedle GPS PILOT pro automatické řízení také ISOBUS UT / AUX-N a ISO Task Controler TC-BAS
Kromě GPS PILOT pro automatické řízení CEMIS 1200 standardně obsahuje funkce ISOBUS UT / AUX-N a ISO Task Controller TC-BAS pro ovládání ISOBUS a také online přenos dat pro účely dokumentace. TC-BAS umožňuje import a export pracovních zakázek s referenčními stopami, hranicemi polí a aktivitami ve formátu ISO-XML ve spojení s programem řízení farmy. Ve spojení s TELEMATICS nebo systémy FMIS 365FarmNet a Omnia lze pracovní zakázky posílat online.
K dispozici jsou také další funkce:
23. 11. 2023
Číst více
23. 11. 2023
Číst více
23. 11. 2023
Číst více
15. 11. 2023
Číst více
15. 11. 2023
Číst více
15. 11. 2023
Číst více
2. 11. 2023
Číst více
1. 11. 2023
Číst více
31. 10. 2023
Číst více
31. 10. 2023
Číst více