class vaderstad

Slavnostní představení nové generace sklízecích mlátiček LEXION pro český a slovenský trh.

19. 09. 2019

 


Slavnostní představení nové generace sklízecích mlátiček pro český a slovenský trh.
Připojte se k revoluci. Nejvýkonnější a nejspolehlivější sklízecí mlátička na světě CLAAS LEXION se představila 5.9.2019 v sídle společnosti AGRALL.

Dějiny úspěšných sklízecích mlátiček značky CLAAS začaly v roce 1993, kdy byly představeny stroje řady MEGA, osazené tříbubnovým mláticím ústrojím APS. Toto mláticí ústrojí se stalo srdcem nových mlátiček vyšší třídy LEXION hned o dva roky později. A v roce 1996 spatřila světlo světa první hybridní mlátička CLAAS LEXION, která kombinovala mláticí systém APS se systémem zbytkové separace zrna ROTO PLUS – klasická vytřásadla nahradily dva podélně uložené rotory. S modelovou řadou LEXION byl CLAAS nejen v Evropě, ale i v USA velmi úspěšný a stroje jsou stále zdokonalované. Pro rok 2020 přichází ve zcela nové podobě – výrobce hovoří doslova o revoluci ve sklizňové technice.

JOIN THE REVOLUTION. PŘIPOJTE SE K REVOLUCI.

Tuto revoluci měli možnost zažít zákazníci na slavnostním večeru. Prezentace vystřídal poutavý a nápaditý doprovodný program a v další části programu si bylo možné nové stroje detailně prohlédnout ze všech stran.

Nové mlátičky LEXION nevynikají nejvyšším výkonem motoru na trhu, ale vysokou účinností v jeho využití. To je dáno jednak konstrukcí stroje, jednak nejnovější generací systému CEMOS AUTOMATIC. Tento systém dokáže i zkušenému řidiči pomoci s nejlepším nastavením sklízecí mlátičky podle zvolené strategie, ale dovolí stroj provozovat i s méně zkušenou obsluhou při požadovaných výsledcích.

CLAAS také postupně pracoval na automatizaci práce svých mlátiček LEXION. Výsledkem je to, že lze zvýšit průchodnost hmoty mlátičkou až o dvacet procent. Pomáhají k tomu systémy, jako je CRUISE PILOT (automatická regulace rychlosti jízdy podle množství procházející hmoty), AUTO THRESHING (aktivní ovlivňování výmlatu), QUANTIMETR (měří výnos a vlhkost zrna) či kamera v zrnovém dopravníku.

 

VIDEO Z AKCE KE SHLÉDNUTÍ ZDE: