class vaderstad

LEXION 8000-5000. Nově navržené sklízecí mlátičky.

08. 08. 2019

 

 

Nové sklízecí mlátičky LEXION 8000-7000 s novým mláticím ústrojím APS SYNFLOW HYBRID a LEXION 6000-5000 s mláticím ústrojím APS SYNFLOW WALKER.

APS SYNFLOW HYBRID pokračuje v úspěšné koncepci kombinace tangenciálního mláticího ústrojí s urychlovacím bubnem a axiálním separačním ústrojím zbytkového zrna.

APS SYNFLOW WALKER udává nová měřítka ve výmlatu a separaci vytřásadlových strojů.

Průměr mláticího bubnu je 755 mm. Šířka agregátu je u sklízecí mlátičky LEXION 8000 a 6000 1700mm, u LEXION 7000 a 5000 1420 mm. Díky velkému průměru mláticího bubnu je menší úhel opásání - 132° (u mláticího bubnu) a 116° (u separačního bubnu).

 

 

 

Čištění JET STREAM a nový QUANTIMETER

Nové čištění JET STREAM se zesílenou plochou síta pracuje se sedmi příp. osmi turbínovými ventilátory. Dvoustupňově profukovaný spádový stupeň zajistí intenzivní předčištění. V dlouhém vyrovnávacím kanálu vzniká velký tlak vzduchu na síto. U zařízení 3D nebo 4D systém aktivně kompenzuje boční náklon až 20%.

Nový QUANTIMETER zachycuje přesné údaje o výnosech. Pracuje s tenzometrickou deskou v nejvyšší části zrnového dopravníku a měří výnos nezávisle na hmotnosti tisíci zrn. U vybrané plodiny je nutná pouze jedna kalibrace za rok a tu lze udělat z kabiny řidiče.

 

Rozměr u zásobníku zrna a výsypníku

S novým zásobníkem zrna získá nová sklízecí mlátička optimální vybavení pro jakékoliv použití.

Objem zásobníku zrna v rozsahu 10 000 až 18 000 l mají sklízecí mlátičky LEXION 8000 a 7000 a objem zásobníku zrna u sklízecích mlátiček LEXION 6000 a 5000 je 9 000 až 13 500 l.

Pro překládání je k dispozici sedm různých vyprazdňovacích výložníků o délce do 12 m a výkonem vyprazdňování 110 nebo 130 l/s. U zásobníku zrna o objemu od 13 500 l je standardní výkon vysypávání 180 l/s.

 

Intuitivní ovládání a větší komfort

Nový design kabiny sklízecí mlátičky LEXION nabízí řidiči velice moderní pracovní místo s větším prostorem a lepším tlumením hluku. Jasná koncepce ovládání s terminálem CEBIS umožňuje intuitivní práci se strojem. Nejdůležitější funkce jsou přehledně integrované v loketní opěrce. Loketní opěrka s terminálem CEBIS se dá nezávisle přizpůsobit potřebám řidiče.

Uživatel má tři možnosti nastavení stroje. Přes dotykovou obrazovku CEBIS, otočným inkrementálním ovladačem na loketní opěrce nebo přímým přístupem přes ovládací spínače na loketní opěrce. S novou ovládací pákou C-MOTION má řidič všechny důležité funkce sklízecího adaptéru a procesu vysypávání ergonomicky v ruce.

 

 

Preciznost díky moderní technologii

CEMOS AUTOMATIC v nové sklízecí mlátičce LEXION přizpůsobuje nastavení stroje automaticky pro optimální průchodnost a kvalitu výmlatu. Nové funkce sklízecí mlátičky LEXION jsou integrované do systému a tím i automaticky řízeny.

Nový je např. FIELD SCANNER pro laserově řízené navádění stroje podél levé nebo pravé hranice porostu nebo prostřednictvím kolejového řádku. Tento systém je integrovaný do střechy kabiny.

Samozřejmě je možné i nový LEXION optimálně propojit prostřednictvím TELEMATICS do Farm Management Software pro správu Vaší farmy.

 

 

 

Nové motory s DYNAMIC POWER

U nových modelů sklízecí mlátičky LEXION 8000-5000 jsou k dispozici motory MAN a Mercedes-Benz v souladu s koncepcí CLAAS POWER SYSTEMS. Ty mají výkon mezi 790 k/581 kW a 313 k/230 kW. Emisní normy V je dosaženo díky filtru pevných částic a SCR katalyzátoru.

DYNAMIC POWER je nyní dostupný také ve sklízecí mlátičce LEXION a přizpůsobuje výkon motoru flexibilně podmínkám provozu.

Nová koncepce pohonu ve sklízecí mlátičce LEXION je navržena pro vysokou spolehlivost. Vyžaduje méně hnacích řemenů, všechny variátory byly zesíleny a lze je připojit k centrálnímu mazání. DYNAMIC COOLING je standardem ve všech nových sklízecích mlátičkách LEXION a stará se o rovnoměrné chlazení a menší znečištění vzduchového filtru.

S REMOTE SERVICE obdrží řidič optimální a přímou podporu pro co nejkratší prostoje.

 

 

 

Kromě sklízecí mlátičky LEXION 7400 jsou všechny hybridní modely k dostání s odpruženým podvozkem TERRA TRAC a maximální pojezdovou rychlostí 40 km/h pro maximální šetrnost k půdě a komfort na poli a také pro rychlý transport. Všechny modely mohou být vybaveny pneumatikami o průměru 2,15 m na přední nápravě a 1,75 m na zadní nápravě.