class vaderstad

POLNÍ DEN 2018

09. 07. 2018


OFICIÁLNÍ VIDEO Z AKCE  


ÚSPĚŠNÝ POLNÍ DEN AGRALL 2018 

9. ročník polního dne i přes deštivé počasí dopadl na výbornou. Potvrdili to návštěvníci, kterých se doslavilo ke dvěma tisícům. „Ceníme si tak hojné účasti, která potvrzuje, že tato akce je vyhledávanou zemědělskou událostí a návštěvníky tak neodradilo ani dopolední deštivé počasí. Vždy počítáme, že může nastat „mokrá“ varianta, proto jsme připravili rozsáhlé zázemí. Nesmíme také opomenout výstavbu centrální tribuny, která vede středem pole a poskytuje divákům 70 m komfortního výhledu. Jsme rádi, že si naši zákazníci a příznivci značek, které zastupujeme, najdou čas na tuto každoroční akci, a proto jim chceme zajistit maximální pohodlí při sledování přehlídky naší techniky.“ doplňuje organizační tým Agrallu.

Letošní ročník odstartoval přehlídkou dvou čtyřspřeží starokladrubských koní, kteří v připravené aréně předvedli temperamentní vystoupení a sklidili potlesk všech návštěvníků. V rámci doprovodného programu následovala dechberoucí vzdušná akrobacie na teleskopickém nakladači SCORPION. Ve výšce 9 m vysunutého ramena nakladače CLAAS SCORPION, předvedli akrobati ze studia VERTIGO (finalisté X faktoru) napínavé vystoupení.

 

 

Z důvodu mokré varianty byl program sklizně pozměněn na statické komentované přehlídky novinkových strojů. Vše za pomocí bezdrátových kamer, světelné techniky, 4K dronu, komentářů z kabiny strojů a využití velkoplošné LED stěny, kde byly promítané technologické inovace na strojích. To vše s odborným komentářem produktových manažerů. 

Letošní novinkou byl systém CLAAS CEMOS AUTO THRESHING ve stroji CLAAS LEXION 770. Tento systém byl oceněn zlatou medailí TechAgro Grand Prix. Tento nový asistenční systém reguluje zcela automaticky vzdálenost mláticího koše a otáčky mláticího bubnu a tím se dynamicky přizpůsobuje aktuálním sklizňovým podmínkám (výnos, kvalita zrna, vlhkost). 

Poté následoval komentář traktoru typu CLAAS AXION 950 ve verzi nového CEBISU, který se vyznačuje elektronicky ovládanými rozvaděči a především terminálem CEBIS s 12“ dotykovým displejem.

Další tematický blok byl směřován na detailní prezentaci nového kolového nakladače CLAAS TORION ve všech výkonových řadách - 1914, 1511, 535. Jednou z důležitých funkcí TORIONU je systém SMART LOADING, který zahrnuje automatické vrácení lopaty do výchozí polohy, systém vážení, uložení poloh výložníku, signalizaci přetížení a mnoho dalších, které spolu dokonale spolupracují.

Předposlední soupravou byl opět traktor z řady AXION 900, který se pyšní cenou Stroj roku 2018. Traktor CLAAS AXION 960 byl agregován se strojem Väderstad TopDown 500 a předním zásobníkem Väderstad FH2200. Díky tomuto dokonalému propojení je možno hloubkově aplikovat granulované hnojivo rovnou při zpracování půdy. Kromě toho byl stroj Väderstad TopDown vybaven i zařízením pro přísev drobnosemenných plodin BioDrill 360, což ještě rozšiřuje využití celé soupravy. Návštěvníkům byl také detailně představen dvanáctiřádkový secí stroj Väderstad TEMPO.

Polní show zakončila prezentace sklízecí řezačky CLAAS JAGUAR 950.

 

V předvečer Polního dne AGRALL 2018 se také odehrála jedinečná emotivní noční sklizeň pro uzavřenou skupinu zákazníků. Průběh z akce můžete zhlédnout na videu ZDE.

 

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravách Polního dne AGRALL 2018. Velké díky také patří firmě Rhea Holding, všem partnerům a návštěvníkům!

Za rok se opět těšíme na setkání na poli u ZD Jiřice u Miroslavi při jubilejním 10. ročníku.