class vaderstad

Úspěšné TECHAGRO 2018 - ve znamení 4T

17. 04. 2018

TECHAGRO 2018 bylo pro firmu AGRALL ve znamení 4T.

 

 
Ve dnech 8. - 12. 4. jsme v pavilonu F na stánku 016 brněnského výstaviště pro Vás nachystali vzdušnou expozici, která byla tematicky rozdělena do čtyř celků: TORION-TERRA TRAC-TRAKTORY-TEMPO. Tato stanoviště byla graficky vyznačena a doplněna o technologické ostrůvky a virtuální realitu, tak aby se mohli návštěvníci podrobně seznámit s novými technologiemi, které CLAAS a Väderstad stále vyvíjí kupředu. V tomto směru to potvrzují také úzké nominace pro všechny přihlášené novinky na cenu TECHAGRO Grand Prix a jednu získanou zlatou medaili, kterou obdržel systém CEMOS AUTO THRESHING. Tento nový asistenční systém reguluje zcela automaticky vzdálenost mláticího koše a otáčky mláticího bubnu a tím se dynamicky přizpůsobuje aktuálním sklizňovým podmínkám (výnos, kvalita zrna, vlhkost). CEMOS AUTOMATIC pak zastřešuje a propojuje všechny automatické systémy (AUTO THRESHING, AUTO SEPARATION, AUTO CLEANING, CRUISE PILOT, CEMOS DIALOG, 4D-čištění, AUTO SLOPE, AUTO CROP FLOW). Podle základního nastavení pro aktuální plodinu výmlatu nachází AUTO THRESHING vždy optimální nastavení mláticího ústrojí, aby byl výmlat tak šetrný, jak je to jen možné a tak agresivní, jak je to nutné. To vše je v souladu se separací zbytkového zrna, čištěním a pojezdovou rychlostí. Tento systém si také zasloužil zvláštní pozornost novinářské STŘÍBRNÉ MEDAILE udělované redakcí Zemědělského týdeníku. Kromě systému CEMOS Auto Threshing si STŘÍBNOU MEDAILI odnesly také exponáty CEMOS pro traktory a Väderstad CrossCutter Disk.

 

Firma AGRALL se vyznačuje otevřeností ke svým návštěvníkům, proto také architektura stánku byla navržena tak, aby byl stánek průchozí pro všechny návštěvníky veletrhu. V rozlehlé spodní části stánku, tak mohli návštěvníci využít občerstvení ve fresh baru a volně pak pokračovat přes hlavní komunikaci do výstavní expozice.

V pavilonu F, kde je firma tradičním vystavovatelem, jsme představili širokou škálu strojů CLAAS a Väderstad. Mezi absolutní novinky této výstavy patřily kolové nakladače CLAAS TORION, které jsou od listopadu 2017 nově zařazeny do produktového programu CLAAS.
Traktory CLAAS si za svoji historii vydobyly významné postavení na trhu, a tak nemohla chybět kompletní traktorová řada nové generace. Od nejvýkonnějšího CLAAS XERION až po velmi oblíbený vinařský speciál CLAAS NEXOS.


CLAAS mlátičky a řezačky jsou dlouhodobým lídrem českého trhu, proto další část tematické expozice byla věnována právě jim. Konkrétně pak pásovému pojezdovému ústrojí CLAAS TERRA TRAC, kde vývojáři kladli nejvyšší důraz na šetrnost k půdě. Již před 30 lety představila firma první sériovou sklízecí mlátičku na gumovém pásovém podvozku. O několik let později následovala koncepce TERRA TRAC. Od té doby firma CLAAS neustále vyvíjí pásové pojezdové ústrojí na velkých sklízecích mlátičkách LEXION. Výhody této koncepce u sklízecích mlátiček jsou následující:

  • o 66% nižší tlak na půdu v porovnání s kolovými stroji
  • 40 km/h po silnici s přepravní šířkou splňující licenci
  • vysoký jízdní komfort díky hydropneumatickému odpružení
  • klidné vedení sklizňového adaptéru a stabilní kopírování stopy
  • vysoká stabilita na bočním svahu
  • potenciál úspory nákladů díky ochraně struktury půdy a menší náročnosti pro následné zpracování půdy


V sekci řezaček byl hlavním prvkem CLAAS SHREDLAGE®, patentovaná technologie firmy CLAAS. Pod heslem Více mléka, zdravější zvířata, tato technologie zpracovává materiál kukuřičné siláže, který intenzivně rozloží a mnohonásobně zvětší jeho plochu. To zvyšuje účinnost kukuřičné siláže v bachoru krávy.
Na řezačkovou sekci pak důmyslně navazovala kompletní pícninářská linka včetně lisů na kulaté balíky.

 

Tematická sekce Väderstad
Špičkové secí stroje na veletrhu TechAgro. Legendární secí stroj Rapid doplnili sečky Spirit a Tempo. Právě přesným secím strojům Väderstad Tempo byla věnována velká pozornost doplněná o virtuální realitu. Pozornost si také získalo vysypávání osiva, kterému asistoval nový teleskopický nakladač CLAAS SCORPION. V tomto místě čekal na návštěvníky také důmyslný merchandising v podobně osobní výroby hrnků s oblíbeným strojem.

 

Balonové nebe.
Naši návštěvníci se mohli projít pod „balonkovým nebem“, které se měnilo do různě barevných a plastických obrazců a pomohlo vytvářet atmosféru celé výstavy. Tato novinka na českém trhu jistě zaujala nejednoho návštěvníka.

 


Velké poděkování patří zákazníkům, obchodním partnerům i fanouškům, kteří nás přišli navštívit. Dále bychom chtěli poděkovat všem, kdo nám pomohli tuto expozici zrealizovat a budeme se těšit, že se za dva roky sejdeme v neméně hojném počtu.