class vaderstad

Väderstad AB investuje do automatizace

16. 01. 2018


Z důvodu pozitivního vývoje trhu a silného pohledu do budoucna rozšiřuje opět Väderstad AB výrobu ve švédské centrále. Nová budova o rozměru 5 000 metrů čtverečních bude dosud největsí investicí společnosti do automatizace výroby.

Od ledna 2018 rozšiřuje Väderstad AB svoji výrobu ve městě Väderstad ve Švédsku. Do nové budovy bude umístěno nejmodernější zařízení pro automatizovanou výrobu na řezání dílů laserem. Tím se zvýší kapacita výroby, říká Jan Engfeldet, generální ředitel společnosti Väderstad AB a dodává: "Vybavení zvýší naši všestrannost a zároveň posílí naše schopnosti vyhovět přáním zákazníků týkající se kratší doby dodání. V nové budově budou také kanceláře, šatny a školící místnosti pro zaměstnance."

Väderstad AB, člen skupiny Väderstad, je zastoupen ve 40 zemích po celém světě. Společnost zaměstnává téměř 1 200 lidí, z čehož přibližně 800 pracuje ve výrobě a hlavní centrále ve Švédsku.

Tato investice odráží náš růst a expanzi na několika trzích na světě. Zvýší naši produktivitu a posune úroveň kvality ještě dále. Navíc to odráží naši silnou ochotu investovat ve Švédsku z dlouhodobého hlediska, říká Mats Båverud, generální ředitel skupiny Väderstad.

Celkové investice, které zahrnují novou budovu a vybavení pro automatizovanou výrobu kovových součástí řezaných laserem, překračují více než 20,4 milionů eur. Předpokládá se, že budova bude dokončena na konci roku 2018.