class vaderstad

AGRITECHNICA 2017

07. 11. 2017

Kdo se chystá navštívit mezinárodní veletrh zemědělské techniky AGRITECHNICA 2017 v Hannoveru? My tam samozřejmě budeme pro Vás: Každý den na stánku CLAAS i Väderstad budou přítomni produktoví specialisté AGRALLu, kteří Vás provedou žhavými novinkami. A že se máte na co těšit...!

 

 

CLAAS získal jednu zlatou a čtyři stříbrné medaile 

U příležitosti veletrhu Agritechnica 2017 oznámila společnost Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft (DLG) opětovné udělování ocenění Innovation Award. Toto ocenění by mělo být udělováno zejména směrodatným inovacím v oblasti zemědělství. Společnost CLAAS získala v letošním roce jednu zlatou a čtyři stříbrné medaile.

 


Zlato pro CEMOS AUTO THRESHING – autonomní mláticí ústrojí pro vytřasadlové a hybridní sklízecí mlátičky CLAAS

CEMOS AUTO THRESHING je dalším stavebním kamenem k automatizaci výmlatu. Nový asistenční systém reguluje zcela automaticky vzdálenost mláticího koše a otáčky mláticího bubnu tangenciálního mláticího systému a přitom se dynamicky přizpůsobuje aktuálním podmínkám výmlatu. Díky tomu je proces výmlatu v mláticím ústrojí neustále automaticky optimalizován až na hranici výmlatu. Zdlouhavá nastavení nejsou potřeba. Pokud však řidič chce, může kdykoliv zasáhnout.

„Pod střechou“ CEMOS AUTOMATIC je zasíťován také systém CEMOS AUTO THRESHING se všemi ostatními asistenčními systémy sklízecí mlátičky, zejména s CRUISE PILOT, automatickou regulací pojezdové rychlosti. Soulad asistenčních systémů je kontrolován a řízen přes centrální modul. Podle základního nastavení pro aktuální plodinu výmlatu nachází AUTO THRESHING tímto způsobem vždy optimální nastavení mláticího ústrojí, aby byl výmlat tak šetrný, jak je to jen možné a tak agresivní, jak je to nutné. To vše je v souladu se separací zbytkového zrna, čištěním a pojezdovou rychlostí. Díky tomu je také usnadněna práce těchto následujících automatů.

 

CLAAS CEMOS AUTO THRESHING autonomní mláticí ústrojí: CEMOS AUTO THRESHING reguluje vzdálenost mláticího koše a počet otáček mláticího bubnu tangenciálního mláticího systému a přitom se dynamicky přizpůsobuje aktuálním podmínkám výmlatu.

 

Za následující inovace získala společnost CLAAS stříbrnou medaili: 

AXION 900 TERRA TRAC – první polopásový traktor s plným odpružením celého stroje 

S traktorem AXION 900 TERRA TRAC představuje CLAAS první plně odpružený polopásový traktor. Rozhodující inovací je integrace odpruženého podvozku TERRA TRAC. Podvozek TERRA TRAC se zakládá na technologii známé ze sklízecích mlátiček, která však byla speciálně přizpůsobena požadavkům traktoru. Díky odpruženému podvozku kombinuje AXION 900 TERRA TRAC výhody pásového traktoru s ohledem na trakci a šetrnost k půdě s pohodlnějšími jízdními vlastnosmi běžného standardního traktoru. Podvozek zajišťuje díky jednotlivě odpruženým kolečkám permanentně maximální kontakt s půdou a maximální styčnou plochu. Díky tomu zůstává AXION 900 TERRA TRAC na silnici i na poli také při rychlosti až 40 km/h pohodlný a efektivní.

 

CLAAS AXION 900 TerraTrac: Jako plně odpružený traktor kombinuje AXION 900 TERRA TRAC výhody pásového traktoru s pohodlnějšími jízdními vlastnostmi běžného standardního traktoru. 

 

CEMOS pro traktory: asistenční systém řidiče pro optimální nastavení traktoru a stroje 

CEMOS pro traktory je nový asistenční systém řidiče zakládající se na dialogu pro optimální nastavení traktoru a jeho pracovního nářadí. Obsahuje datovou banku s rozsáhlými znalostmi expertů a vede řidiče se zohledněním aktuálních pracovních úkolů a podmínek prostředí přes uživatelské rozhraní dotykového displeje terminálu CEBIS v přirozených jazykových krocích ve formě dialogu k optimálnímu nastavení. Do doporučených nastavení patří mimo jiné nejrůznější parametry stroje, podmínky provozu a preference řidiče. Část nastavení provádí CEMOS na přání obsluhy přímo. V případě potřeby se může řidič nechat vést nastavením jiných systémů traktoru, jako např. managementem na souvrati CSM. Systém podporuje řidiče nejprve při základním nastavení a kontroluje je následně podle skutečných podmínek provozu, aby bylo možné je případně optimalizovat.

 

 CLAAS CEMOS pro traktory: CEMOS pro traktory představuje první řešení terminálu, který vede řidiče pomocí snadného dialogu k optimálnímu nastavení traktoru a pracovního nářadí.

 

Stereoskopická kamera CULTI CAM 

Na základě zvyšujících se omezení týkajících se využívání herbicidů i rozvojem rezistence je stále důležitější vytvářet inovativní řešení pro mechanická opatření týkajících se ochrany rostlin. To platí nejen pro speciální plodiny a ekologické podniky, ale také pro konvenční pěstování řádkových plodin. Za těchto okolností představuje CLAAS pod společným vývojem s firmami Einböck, Hatzenbichler, Carre SAS a Bednar FMT novou 3D řádkovou kameru s vysokým rozlišením. Tato kamera analyzuje strukturu listů plodin na základě barevných informací a 3D modelů povrchu. Na základě přesné analýzy je software vyhodnocování podle obrázků schopen také při větrných podmínkách, při silném zaplevelení nebo u nezelených rostlin rozpoznat řádky a vypočítat přesné signály řízení. Tak umožňuje nový kamerový systém také v obtížných podmínkách provozu vysoce přesné vedení v řádcích a tím i vyšší pracovní rychlosti resp. plošné výkony.

Stereoskopická řádková kamera CLAAS CULTI CAM: Také při větrných podmínkách, silnějším zaplevelení, nebo u nezelených rostlin je nová kamera MULTI CAM schopna vypočítat přesné signály řízení pro zpracování mezi řádky.

 

 

Large Vehicle Alert System upozorňuje řidiče automobilů na zemědělské stroje v silničním provozu

Nové vyvinutý systém představený společností CLAAS se jmenuje Large Vehicle Alert System a zajišťuje větší bezpečnost v silničním provozu, čímž by měl vyvolávat velký zájem i mimo zemědělství. Nový systém zprostředkovává telemetrická data zemědělských strojů a traktorů, které se nacházejí v silničním provozu, v reálném čase v asistenčních, resp. navigačních systémech a jim odpovídajícím aplikacím pro chytré telefony ve vozidlech jiných účastníků dopravy. Tímto způsobem mohou být řidiči osobních a nákladních vozidel aktivně informováni a upozorňováni na pozici a status zemědělských strojů na jejich cestě. Navíc mohou být řidičům navrženy alternativní cesty, pokud by počet, šířka a rychlost zemědělských vozidel na cestě měl vést ke zpoždění (např. při intenzivní přepravě po silnici v rámci sklizně silážní kukuřice nebo při aplikaci kejdy). 

Systém Large Vehicle Alert System je prvním bezpečnostním systémem v dopravě, který upozorňuje řidiče připojených automobilů na zemědělské stroje v silniční dopravě.