class vaderstad

CLAAS představuje novou řadu traktorů AXION 800

15. 09. 2017

 

 

Traktory výrobní řady CLAAS AXION 800 se vyznačují širokou nabídkou modelů a motorů s výkonem od 205 po 295 koní (dle ECE R 120) a jsou vhodné pro provoz při nejrůznějších pracovních činnostech. Nyní prezentuje CLAAS nejnovější generaci výrobní řady AXION 800 s rozšířenými variantami vybavení a mnoha praktickými řešeními, která jsou již k dispozici u nových výrobních řad ARION 600/500 a AXION 900. Mezi ně patří mimo jiné nové vybavení CEBIS s barevným dotykovým displejem a multifunkční ovládací pákou CMOTION, nová varianta vybavení CIS+ a vzduchová brzdová soustava s vysoušečem vzduchu.  

 

Poprvé k dispozici tři varianty vybavení  

Kromě osvědčené základní varianty vybavení CIS jsou nové modely AXION 800 k dispozici s variantami vybavení CIS+ a CEBIS. Vybavení CIS+, zavedené s novými výrobními řadami traktorů AXION 900, ARION 600 a ARION 500 se stejně jako CEBIS vyznačuje velmi jednoduchou obsluhou, nabízí však omezenou komplexnost při vysoké úrovni komfortu. K hlavním prvkům vybavení CIS+ patří mimo jiné barevný displej CIS a osvědčená multifunkční loketní opěrka s pákou s křížovým ovládáním ELECTROPILOT a DRIVESTICK k ovládání převodovky. 

                                     Vybavení CIS                                   Vybavení CIS+

 

Nové vybavení CEBIS s ještě vyšším komfortem

K novému vybavení CEBIS patří mimo jiné nový terminál CEBIS s vysokým rozlišením s 12“ dotykovým displejem a osvědčenou ergonomickou loketní opěrkou s multifunkční ovládací pákou CMOTION, která umožňuje pohodlné ovládání všech důležitých funkcí prstem, ukazováčkem a prostředníčkem. Loketní opěrka navíc nabízí celkem deset funkčních tlačítek, která lze volitelně obsadit. Z toho se osm tlačítek nachází přímo na multifunkční ovládací páce a lze je obsadit například různými funkcemi ISOBUS. Intuitivní struktura ovládání se zakládá na známé generaci CEBIS a byla ještě více optimalizována pro využití přes dotykový displej. K tomu patří například možnost rychlého nastavení často využívaných funkcí traktoru přes DIRECT ACCESS, které lze provést jednoduše ťuknutím na obrys stroje na dotykovém displeji CEBIS. Při práci v nerovném terénu je možné všechna nastavení nadále provést přes známý otočný spínač s tlačítkem ESC.

 

 Vybavení CEBIS

Variabilní závěsný nosič s normou ISO 500

Všechny traktory nové výrobní řady AXION 800 jsou vybaveny novým univerzálním závěsným nosičem, který splňuje normu ISO 500. Díky tomu je možné bez problému využít tažná zařízení nových traktorů AXION 900 i jiných výrobců s kompatibilní normou. Navíc disponuje závěsný nosič standardně dlouhou montážní lištou a vsuvkou pro tažná zařízení ve výkyvném táhlu. Proto je tu možnost až šesti různých variant tažného zařízení. Díky otvorům ve vsuvce různých variant výkyvného táhla lze vzdálenost mezi zadní nápravou a bodem připojení měnit. Tak může řidič přizpůsobit zavěšení pracovního nářadí aktuálnímu provozu:

- Zasunuté: Větší jízdní komfort, např. při přepravě po silnici s větším svislým zatížením díky přemístění svislého zatížení směrem k zadní nápravě

- Vysunuté: Redukuje např. při práci na poli poloměr otáčení napětí díky přemístění otočného bodu směrem dozadu

 Povolené svislé zatížení maximálně 4 t zůstává zcela zachováno.

 

Závěsný nosič Scharmüller dle normy ISO 500 

Brzdová soustava s vysoušečem vzduchu

Sériově dodávaná vzduchová brzdová soustava všech modelů AXION 800 pracuje s vysoušečem vzduchu. Než se dostane vzduch do zásobníku, je kondenzát vody ze stlačeného vzduchu automaticky filtrován. U ventilů, válců a zásobníku vzduchu je tak díky tomu zabráněno předčasné korozi nebo jejich poškození zmrzlou vodou. To podstatně zvyšuje životnost a tím i bezpečnost brzdové soustavy.

 

Světelný balíček LED a nové širokoúhlé zrcátko

Dodatečně disponují nové traktory AXION 800 ve vybavení CEBIS sériově LED světlomety, které jsou také k dispozici pro varianty vybavení CIS a CIS+. Kromě toho jsou všechny modely sériově vybaveny novými zpětnými širokoúhlými zrcátky se dvěma dělenými nastavitelnými zornými poli, která nabízí především při silničním provozu optimální bezpečnost.  Pro všechny modely je také k dispozici balíček obsahující kožená sedadla řidiče a spolujezdce.

 Širokoúhlé zrcátko