class vaderstad

Nové příslušenství pro lisy na hranolovité balíky CLAAS

14. 08. 2017

 

 

Od příští sezóny zavede CLAAS pro lisy na hranolovité balíky výrobní řady QUADRANT několik nových možností vybavení. Modely QUADRANT 4200, 5200 a 5300 mohou být mimo jiné vybaveny integrovaným systémem vážení balíků a High-End LED osvětlením. Navíc je nyní u modelu QUADRANT 4200 k dispozici výsuvný nosník nožů.

 

Vážení balíků bez časových ztrát  

Integrovaný systém vážení balíků je zajímavou funkcí pro všechny zemědělce a poskytovatele služeb, pro které je důležitý neustálý přehled o kvalitě lisovaných balíků. Váha je instalována v rampě balíků. Samotný průběh vážení probíhá automaticky během pracovního procesu při každém balíku, čímž nedochází ke zdržení při lisování. Vážení balíků je možné provádět při pojezdové rychlosti až 20 km/h. Odchylka hodnot činila při normálních pracovních podmínkách maximálně +/- 5 kg.  

 

Jasná a efektivní kalkulace

Hmotnost jednotlivých balíků může řidič zjistit přímo na displeji ovládacího terminálu ISOBUS v kabině. Navíc jsou všechny hmotnosti balíků uloženy k dané zakázce, resp. ploše a mohou být při poskytování služeb použity jako doklad odvedené práce odpovídající vyúčtování zákazníkovi. Jako dodatečný servis zákazníkovi je možné přes systém CLAAS TELEMATICS díky údajům o hmotnosti balíků vytvořit celkový výnos plochy a rozložení výnosu jednotlivých polí. Karta výnosu přitom zobrazuje místo odložení balíku, hmotnost jednotlivých balíků i vlhkost balíků.  

 

Osvětlení High-End

Modely QUADRANT 4200, 5200 a 5300 mohou být na přání vybaveny novým LED High-End osvětlením, které je tvořeno celkem sedmi dodatečnými, kvalitními světlomety. Světlomety se nacházejí na klíčových komponentech lisu, například na oji, setrvačníku, na podávacím ústrojí a na konci lisovací komory. To umožňuje pohodlný provoz a snadnou údržbu také ve tmě.

 

QUADRANT 4200 s výsuvným nosníkem nožů

 Pro model QUADRANT 4200 je navíc na přání k dispozici výsuvný nosník nožů, který se osvědčil již u modelů QUADRANT 5200 a 5300 v sériovém vybavení. Jednoduché vysunutí nosníku podstatně zkracuje dobu čištění i kompletní výměnu nožů – z jedné hodiny na asi 15 minut. Tato úspora času bude přínosem zejména pro službaře, a to zejména v době hlavní sezóny. Díky snadnější péči o nože se navíc zlepšují kvalita řezu a výkonnost.   

 

Nové příslušenství bude k dispozici pro sezónu 2018.