class vaderstad

Polní den AGRALL 2017 famózně zahájil žně

04. 07. 2017

 

Poslední červnový čtvrtek patří tradičně Polnímu dni AGRALL a ani letos tomu nebylo jinak. 29. června si tak na poli u ZD Jiřice u Miroslavi přišli na své všichni příznivci strojů CLAAS a Väderstad. A že toho bylo pro návštěvníky připraveno opravdu hodně. Rozsáhlé zázemí i široká výstava celé výrobní linky strojů CLAAS a Väderstad se postaraly o nezapomenutelný zážitek všech příchozích. Díky nové koncepci „Pojďte s námi mezi stroje, tak blízko jste ještě nebyli“ se návštěvníkům naskytla nevšední možnost užít si aktivní předvádění strojů z těsné blízkosti a zároveň z jiného úhlu pohledu. Aktivní předvádění strojů CLAAS i Väderstad měli všichni sledující díky dlouhému molu umístěnému uprostřed pole jako na dlani.

 

 

Celou polní show zahájilo adrenalinové parkurové vystoupení týmu In Motion, které u diváků sklidilo velký úspěch. Po samotném vystoupení odstartovalo aktivní předvádění strojů. Sklizeň zahájily sklízecí mlátičky CLAAS LEXION 780, TUCANO 560 a 450. Po nich následovaly lisy na balíky ROLLANT a VARIANT, a k vidění byla také novinka – lis QUADRANT 5300 na hranolové balíky. Svoji premiéru v ČR si v aktivním předvádění odbyl také držitel světového rekordu v přesném setí – šestnáctiřádkový secí stroj Väderstad Tempo TPL 16. Tento secí stroj zasel v Maďarsku v průběhu 24 hodin kukuřici na celkové ploše 502,05 ha – a to s nejvyšší přesností a rychlostí přes 20 km/h.  Novinkou Polního dne byl také secí stroj Spirit R 300S. Ze zpracování půdy se v akci představily stroje Väderstad Carrier, Swift, Opus i TopDown. Na poli se jak v aktivním předvádění, tak i jako součást pasivní výstavy blýskla celá flotila traktorů CLAAS – od nejmenšího traktoru NEXOS, až po největší traktor CLAAS XERION 5000 TRAC.

Předvádění bylo doplněno o kamerové záběry a komentáře přímo z kabiny strojů, díky kterým měl divák možnost seznámit se s ovládáním stroje a výbavou v kabině. Celý průběh předvádění moderovali produktoví manažeři a vše navíc z ptačí perspektivy snímal dron, který divákům poskytl nevšední záběry. Nepostradatelnou součástí Polního dne bylo rovněž závěrečné defilé strojů, po němž následovalo losování tomboly, kterou tvořily krásné ceny z našeho Funshopu. Na samotný závěr následovala diskuze s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou.

 

Návštěvníci, kterých se na poli sešlo rekordních 1.850, měli také možnost ochutnat limitovanou edici piva „Polní 12%“, které uvařil Znojemský městský pivovar speciálně pro Polní den AGRALL 2017. O výborné občerstvení se tradičně postaral sehraný tým penzionu Na Kolářce.

V předvečer Polního dne AGRALL 2017 se v premiéře odehrála také noční sklizeň pro uzavřenou skupinu zákazníků. Průběh noční sklizně najdete v galerii. 

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravách Polního dne AGRALL 2017. Velký díky také patří všem partnerům a návštěvníkům!

Za rok se opět těšíme na setkání na poli u ZD Jiřice u Miroslavi.  

OFICIÁLNÍ VIDEO