class vaderstad

iF Design Award 2017

28. 03. 2017Moderní zemědělské stroje, to nejsou jen produkty nejvyšší kvality a technologie, ale mohou také zaujmout svým průmyslovým designem. Přesně to CLAAS dokázal se dvěma novými produkty a opět se tak zařadil k oceněným v rámci mezinárodního renomovaného ocenění iF Design Awards. Vysoce výkonná samojízdná sklízecí řezačka JAGUAR 900 byla oceněna v kategorii „Produkt“ cenou iF Design Award a mobilní GPS vysílač RTK FIELD BASE získal „Zlato“. Oba produkty, které konkurovaly 5.575 podaným žádostem z 59 zemí, přesvědčily porotu harmonickým souladem techniky a estetiky. Před několika dny se v Mnichově v muzeu BMW Welt konalo slavnostní udělování cen iF Design Award Night 2017. Slavnostního předávání se zúčastnilo kolem 2.000 hostů.

JAGUAR 900 byl vyznamenán oceněním „iF Design Award“ v kategorii „Produkt“. Zleva: Lia Budde (manažerka Budde Industrie Design), Michael Kohlem (ředitel výzkumu a vývoje samojízdných sklízecích strojů CLAAS Selbstfahrende Erntemaschinen GmbH), Dirk Lahmann (ředitel projektu JAGUAR), Dominik Kockentiedt (vývojář JAGUAR), Maike Budde (designérka, Budde Industrie Design), Alexander Kirchbeck (produktový manažer JAGUAR), Patrick Ehlers (designer, Budde Industrie Design).

 

„Za svůj úspěch u iF Design Award 2017 vděčí JAGUAR 900 úzké a dobré komunikaci mezi společností CLAAS a firmou Budde Industrie Design z Münsteru,“ říká Dirk Lahmann, vedoucí projektant nové řezačky JAGUAR. JAGUAR 900 je řezačka nejvyšší výkonnostní třídy a je využívána při sklizni pícnin. Podle poroty kopírují obrysy stroje tok materiálu a ztělesňují výkon a sílu až k řezacímu ústrojí. Tento kvalitní stroj nabízí spolehlivé a pohodlné pracovní prostředí s dobrým přehledem o pracovním prostoru. Navíc jsou všechna místa údržby dobře přístupná a přizpůsobena potřebám uživatele. Velké otvory pro odvod vzduchu v zadní části umožňují optimální odvod horkého vzduchu z motorového prostoru. Řezačka má nápadný design a je do detailu promyšlená.

 

 Mobilní GPS vysílač RTK FIELD BASE získal „Zlato“, zleva: Christian Radons (obchodní ředitel CLAAS E-Systems), Kalle Weiland (řízení System and Software Steering, Precision Applications CLAAS E-Systems) a Caren Fischer (Marketing CLAAS E-Systems) přebírají ocenění.

 

Druhý oceněný produkt CLAAS, mobilní GPS vysílač RTK FIELD BASE, získal „Zlato“. „Nejvyšší důraz na dokonalou rovnováhu z hlediska funkce a vzhledu klademe nejen na naše stroje, ale také na naše elektronické komponenty,“ komentuje ocenění Christian Radons, obchodní ředitel CLAAS E-Systems. RTK FIELD BASE zlepšuje normální GPS signály, zasílá je až šest kilometrů dále a díky tomu tak řídí veškerý zemědělský vozový park na polích automaticky přesně na 2 až 3 cm. Tím se displej vysílače CLAAS RTK FIELD BASE odlišuje od konkurenčních produktů. Zákazník může provádět běžná nastavení přímo na displeji, aniž by musel připojovat externí zařízení. Také všechny ostatní designové prvky mobilního vysílače jsou navrženy tak, aby zákazníkovi zjednodušily používání. Například madla usnadňují přepravu a montáž. Porota hodnotila RTK FIELD BASE následovně: „S tímto základním mobilním vysílačem stanovuje CLAAS měřítka nejen v technickém směru. Zařízení přesvědčí svým vynikajícím a perfektním přizpůsobením aktuálním podmínkám provozu.“