class vaderstad

CLAAS JAGUAR s technologií SHREDLAGE® získala ocenění Stroj roku 2017

08. 03. 2017

 
 

Harsewinkel/Paříž, březen 2017. Společnost CLAAS získala při předávání cen „Stroj roku 2017“ mimořádné ocenění poroty pro řezačku JAGUAR s technologií SHREDLAGE®. Předávání cen na stánku francouzského zemědělského magazínu „Terre-net“ se zúčastnil vysoký počet přihlížejících diváků. 

Technologie známá pod značkou SHREDLAGE® pochází původně z USA a je novým způsobem zpracování silážní kukuřice, kterou využívá stále více chovatelů mléčného skotu v regionech s nízkým podílem luk a pastvin. Při této metodě je kukuřice řezána na neobvyklou délku řezanky 26 až 30 milimetrů. Rozhodující je následné zpracování válci technologie SHREDLAGE®.  Intenzivní pomačkání materiálu mnohonásobně zvětšuje povrch řezanky, což vede ke zřetelně lepší bakteriální fermentaci při silážování a především při trávení v bachoru krávy. Tato metoda by měla silně zvýšit účinek kukuřičné siláže v bachoru a zároveň by měla vylepšit využitelnost škrobů obsažených ve všech částech rostlin. Výsledkem by měla být vyšší produkce mléka. Pozitivní struktura siláže v bachoru navíc přispívá ke zdravějšímu stádu.

Na veletrhu SIMA: Válce drtiče zrn SHREDLAGE® s oceněním "Stroj roku 2017"

Kromě vyšší produkce mléka a zdravějších zvířat nabízí SHREDLAGE® producentům mléka také další výhody. Díky optimální dostupnosti škrobu je možné snížit množství jadrného krmiva při celkově vyšší produkci mléka. Také je možné omezit, nebo dokonce zcela vyloučit, použití doplňků strukturálně bohatších komponentů, jako je sláma.

Válce SHREDLAGE® jsou vyráběny v závodu CLAAS Industrietechnik v Paderbornu.

Předávání ocenění „Stroj roku“ se konalo již podruhé na veletrhu SIMA a bylo organizováno francouzským časopisem „Terre-Net“ ve spolupráci se společností DLV. Ocenění jsou udělována celosvětově nejlepším inovacím v oblasti zemědělské techniky. Odborná porota složená z novinářů specializujících se na zemědělskou techniku z nejrůznějších zemí Evropy volí vítěze v celkem 17 různých kategoriích. V tomto roce obdržela porota kolem 70 žádostí. 

Předávání cen "Stroj roku 2017", zleva: Guillaume Feys (produktový manager CLAAS France), Hermann Lohbeck (vedení koncernu CLAAS, zodpovědný za oblast strojů pro sklizeň píce), Dr. Philipp Eustermann (výzkum a vývoj koncernu CLAAS, vedení Mergers & Acquisitions), Bernd Ludewig (vedení koncernu CLAAS, zodpovědný za oblast odbytu), Bob Armstrong (víceprezident produktového managementu, CLAAS America), Thomas Schumacher (vedení výzkumu a vývoje CLAAS) a Dieter Dänzer (člen poroty "Stroj roku")