class vaderstad

Poutavá AGRALL SHOW otevřela sezónu

13. 03. 2017

 

Poutavá show otevřela sezónu

Letošní dny otevřených dveří byly ve znamení novinek a technických inovací. Hlavním hřebem byla unikátní AGRALL SHOW, při které byla návštěvníkům díky audiovizuálním technologiím představena jedinečná technická řešení představovaných strojů v detailu, které odbavovaly Wi-Fi přenosy na velkoplošnou projekci. Před zaplněným hledištěm se na scéně vystřídalo 7 souprav. Koncepce show zahrnovala představení nového modelu traktoru do sadů a vinic CLAAS NEXOS, předání  1000. traktoru CLAAS do České republiky, či ovládání secího stoje Väderstad Rapid pomocí iPadu. Pozornosti neunikl ani nový model mlátičky LEXION 660 s motorem Mercedes-Benz. Velký prostor patřil technologii CLAAS SHREDLAGE ® a pícninářské lince včetně senážních vozů. Pomyslnou tečkou na závěr byla názorná ukázka logistiky dodávky náhradních dílů a servisu, což je bezesporu jedna z velmi důležitých disciplín v poprodejní oblasti.

Nový NEXOS přichází…

Uvedení na trh nového modelu NEXOS si vyžádalo značnou pozornost. Celému aktu odhalení vévodila emotivní světelná show, která byla výtvarníkem malována naživo světlem (light art show). Příběh traktoru NEXOS vrcholil jeho vymalováním do reálné velikosti v měřítku 1:1. Atmosféru show doplnil mladý biker Marek Hlávka (vícemistr Evropy), který diváky zvedal ze sedadel při svých výskocích do senážního vozu. Neméně důležité byly video vstupy s našimi spokojenými zákazníky, a to od menších farmářů až po velké podniky.

V detailech se skrývá drak…

Pro zajištění atraktivního průběhu celé show bylo zapotřebí perfektního technického vybavení. To si vyžádalo příjezd třech plně naložených kamionů, režii čítající několik členů i světelný doprovod a hudebního designéra. Návštěvnost letošních dnů otevřených dveří se vyšplhala na více než 850 registrovaných návštěvníků.

Technika nadevše…

Nová řada traktorů NEXOS se vyznačuje mnoha praktickými detaily pro snadnou práci s čelním a vzadu připojeným nářadím, novou variantou převodovky a optimalizovaným komfortem v kabině. Nová generace zahrnuje celkem 14 různých modelů, které se odlišují svým výkonem a rozměry. Všechny jsou poháněny čtyřválcovým motorem od výrobce FPT Industrial, který se vyznačuje velmi kultivovaným chodem. Motor je naladěn na výkon od 75 do 112 k, respektive do 103 k u modelu NEXOS VE, který je konstruován pro práci v obzvlášť úzkých řádcích trvalých kultur. Top-modely nové řady s označením NEXOS 250 VL a 250 F disponují systémem navyšování výkonu Claas Power Management (CPM).

Druhou novinkou jsou inovované sklízecí mlátičky řady LEXION 600. Na předvedeném modelu LEXION 660 bylo patrné, že je vybaven chladicím systémem Dynamic Cooling, který snižuje prašnost v motorovém prostoru a prodlužuje intervaly údržby.

Během show byly rovněž představeny jedinečné detaily a vlastnosti žacích strojů DISCO 9200 C a 3200 FC a nechyběl také senážní vůz QUANTUM 4700 P.

Značku Väderstad hrdě zastupoval 12řádkový secí stroj Tempo, který doplnil také secí stroj Spirit 600 S. Všechny soupravy byly samozřejmě doprovázeny výkonnými traktory CLAAS, mezi které se řadil také 1000. traktor v České republice zákazníka Marka Kováře – model AXION 850.

Součástí dnů otevřených dveří byl také stan věnovaný technologiím CLAAS SHREDLAGE®, CLAAS AQUA NON STOP (automatické broušení nožů) a Väderstad Seed Eye.

 

Všem návštěvníkům děkujeme za účast a již nyní se těšíme, že se 29. června 2017 společně setkáme na 8. ročníku POLNÍHO DNE AGRALL.

 

Team firmy AGRALL