class vaderstad

SIMA 2017: CLAAS představuje virtuální traktorovou kabinu i zákulisí výroby traktorů

09. 03. 2017Na veletrhu SIMA 2017 v Paříži prezentuje společnost CLAAS vskutku interaktivní zážitek. S průvodcem CLAAS Tractor Interactive Guide našla nyní virtuální realita také cestu do světa zemědělské techniky – a přináší velkou výhodu pro zákazníky. 

Virtuální kabina traktoru.

Interaktivní průvodce traktorem CLAAS – CLAAS Tractor Interactive Guide.

Úkolem tohoto průvodce je objasnit uživateli nejrůznější funkce nabízené v kabině traktoru CLAAS. Tato bezplatná aplikace je určena pro chytré telefony a tablety. Aplikace nenahrazuje klasické papírové manuály, ale poskytuje snadnější a rychlejší způsob odpovědi na otázky týkající se kabiny traktoru CLAAS. Uživateli stačí pouze vyfotografovat ovládací prvky traktoru chytrým telefonem/tabletem.

Použití v kabině

Aplikace využívá tzv. Augmented Reality, díky které vyhledá požadovaný prvek: od jednoduchých kontrolek až po CSM (CLAAS Sequence Management). Ten, kdo sedí se svým chytrým telefonem nebo tabletem v kabině, může díky snadnému kliknutí zjistit informace o požadované funkci ve formě ilustrovaného textu, který se mu zobrazí přímo na jeho chytrém zařízení. Některé komplikovanější funkce budou v budoucnu nabízeny jako tzv. tutoriály, aby je uživatel lépe pochopil.

Jak najdete ovládací prvek v kabině? Aplikace disponuje integrovanou vyhledávací funkcí, která umožňuje vyhledávání prvku s pomocí lokalizačního systému telefonu.

Použití s virtuálními VR brýlemi

Aniž by bylo třeba sedět v kabině, má uživatel k dispozici ještě druhou možnost. Pomocí aplikace se může díky virtuální realitě využitím odpovídajících brýlí posadit do virtuální kabiny (ve 2D nebo 3D). Tento snadný a rychlý způsob umožňuje zákazníkům seznámit se ještě rychleji se svým traktorem a plně tak využít potenciál všech asistenčních systémů, které CLAAS nabízí – pro maximální pohodlí a maximální výkon. Aplikace je k dispozici pro všechny traktory CLAAS s plynulou převodovkou CMATIC (ARION 500 a 600, AXION 800 a 900) a brzy bude k dispozici také pro další modely. V současné době je aplikace dostupná v angličtině a francouzštině. Německá verze se již připravuje.

Aplikaci je možné stáhnout již nyní přes App Store (iPhone a iPad), nebo přes Google Play (Android) na Váš chytrý telefon nebo tablet. 

 

  

Další zajímavou únorovou novinkou je představení nové webové stránky informující o plánování, vývoji a výrobě traktorů CLAAS.

Od myšlenky až ke skutečnému traktoru – nahlédněte do zákulisí

Kolik znalostí a dovedností se skrývá v traktoru CLAAS? A jaké kroky při vývoji je nutné provést od první myšlenky, až po výrobu produktu nejvyšší kvality? To Vám okamžitě ukáže nová webová stránka o traktorech CLAAS- „Making-of“: tractors-making-of.claas.com. V krátkých videích a rozhovorech Vám zaměstnanci CLAAS i lidé z praxe podají zajímavé informace ze zákulisí a poskytnout Vám osobní pohled na všechny fáze plánování, vývoje a výroby traktorů.

Modely z kompozitního materiálu v reálných velikostech

Na nové webové stránce traktorů CLAAS se zájemci o traktory například dozví, jak inženýři CLAAS nejprve cíleně shromažďují požadavky a přání zemědělců a poskytovatelů služeb a nechávají tyto požadavky a přání zapracovat do plánování nových modelů. Navíc je k dispozici jedinečný pohled do fáze vývoje, při které inženýři vytvářejí nové koncepty traktorů na počítači. Z těchto konceptů následně vznikají modely vyrobené z kompozitních materiálů v reálných velikostech. Na základě těchto modelů jsou nové traktory testovány zemědělci a poskytovateli služeb z nejrůznějších regionů na světě a jsou dále zdokonalovány a optimalizovány. Součástí nabídky webové stránky je také náročný proces CLAAS ověřování. Tak je možné například zjistit, jak jsou testovány nové výrobní řady traktorů v testovacím centru CLAAS v Le Mans v dlouhodobých testech při extrémním zatížení.

Jak vzniká traktor CLAAS podle měřítka?

„Making-of“ mimo jiné zobrazuje, jak společnost CLAAS vytváří každý traktor individuálně dle aktuálních přání zákazníka a vytváří z něj tak jedinečný stroj. Pohled do výroby prozradí mimo jiné, jak jsou stroje na 200 metrů dlouhé montážní lince vybaveny přístrojovou deskou, brzdným systémem a dalšími prvky výbavy, jak vznikají nápravy, převodovky a jiné důležité konstrukční prvky a jak pracuje lakovací zařízení.

Veškeré zajímavé informace týkající se „Making-of“ traktorů CLAAS jsou k dispozici na stránce: tractors-making-of.claas.com a v aplikaci na: itunes.apple.com/de/app/claas-tractors.-making-of./id1183794219?mt=8