class vaderstad

Lego traktor z 800.000 dílků

30. 08. 2016

 

Harsewinkel/Chartres, srpen 2016. První francouzské zemědělské muzeum, Musée du Compa, vlastní nový unikát: traktor CLAAS postavený kompletně z dílků stavebnice Lego v originální velikosti. Traktor ARION 460 PANORAMIC se skládá z 800.000 dílků zahrnujících 388 nejrůznějších částí. Tuto náročnou úlohu společné výstavby prováděli certifikovaní konstruktéři Lego firmy Sarl ERC Briques ve Francii, a trvala 3.500 hodin práce.

 

3,5 t vážící traktor CLAAS z Lega je opravdovým unikátem a je nazýván „TractoBrick“. Model si vysloužil čestné místo mezi stroji ve velké hale muzea v těsné blízkosti opravdových traktorů, které zobrazují historii motorizace v zemědělství.

Nápad k tomuto projektu vznikl přímo v muzeu Musée du Compa. Pro novou trvalou výstavu hledalo muzeum maskota, kterého nyní nalezlo právě v „TractoBricku“. Muzeum, známé pro své jedinečné výstavy se nachází ve městě Chartes, přibližně 80 km od Paříže. Zájemcům přibližuje historii zemědělství a zemědělské techniky a každým rokem jej navštíví více než 50.000 návštěvníků.

Projekt byl financován z veřejných a soukromých zdrojů, včetně francouzské společnosti CLAAS Tractor. Velký úspěch také zaznamenala kampaň za účelem získání finančních prostředků. Díky tomuto výsledku může muzeum Musée du Compa uspořádat od 2. do 4. prosince 2016 tzv. „Hackathon“: 48 hodin se budou softwaroví vývojáři snažit vdechnout modelu „TractoBrick“ digitální život.

 

„TractoBrick“ nebude vystaven pouze v muzeu Musée du Compa, ale také na francouzském festivalu mládeže Terres de Jim v září, nebo v následujících měsících v sídle společnosti CLAAS v Harsewinkelu.