class vaderstad

CLAAS představuje novou výrobní řadu LEXION 600

15. 08. 2016

 

Více pohodlí, dokonalá manipulace se slámou
 

CLAAS představuje novou výrobní řadu LEXION 600

Harsewinkel, srpen 2016. Společnost CLAAS přepracovala po mnoho let osvědčenou výrobní řadu mlátiček LEXION 600 a nabízí nové modely s dodatečným vybavením. K tomu patří mimo jiné motory Mercedes-Benz, dostupné u všech modelů, nová řezačka slámy, mechanický radiální rozhazovač a funkce CEMOS AUTOMATIC – AUTO SLOPE a AUTO CLEANING.

 

K výrobní řadě LEXION 670 – 620 patří tři 6-vytřasadlové stroje s šířkou mláticího bubnu 1700 mm a dva 5-vytřasadlové modely s šířkou mláticího bubnu 1420 mm. Modely 670 a 630 jsou navíc k dispozici ve verzi MONTANA s vyrovnáváním sklonu.


Vysoký výkon s příznivou spotřebou

Všechny nové modely LEXION 600 jsou vybaveny motory Mercedes-Benz, které se vyznačují optimálním průběhem krouticího momentu a nízkou spotřebou. 6-válcové motory mají objem válců 7,7 l; u větších modelů LEXION 660 a 670 se jedná o objem válců 10,7 l s výkonem 408 koní, resp. 435 koní.

Motory s objemem válců 10,7 l u modelů 670 a 660 jsou navíc vybaveny chladicím systémem CLAAS DYNAMIC COOLING, který nabízejí také všechny modely mlátiček CLAAS řady LEXION 700. Horizontálně uložené chladící zařízení se nachází za motorem a přizpůsobuje chladící výkon motoru automaticky dle potřeby. Díky tomu pracuje obzvláště úsporně. Speciální vedení vzduchu navíc zabraňuje víření prachu. Vzduch je nasáván z horní části přes chladič a tlačen směrem dopředu k motoru a po stranách dozadu. V kombinaci s automatickým odsáváním prachu zajišťuje systém DYNAMIC COOLING také podstatně delší intervaly čištění.

 


Dokonalá manipulace se slámou za všech podmínek

Průběžnou optimální kvalitu rozptylu pořezané slámy zajistí o 50 mm větší konstrukce nové řezačky slámy. Díky většímu průměru může být řezanka silněji urychlena a díky tomu také ještě lépe rozložena. Díky možnosti ovládat protiostří a třecí lištu v řezačce slámy přímo z kabiny je práce pro řidiče ještě pohodlnější. Také přestavení z ukládání do řádků na řezání slámy lze u všech modelů provést pohodlně stiskem tlačítka přímo z kabiny.

 


Nové modely LEXION 670, 660 a 650 jsou navíc na přání k dispozici s novým radiálním rozhazovačem, který je poháněn mechanicky a vyznačuje obzvláště efektivním přenosem síly. Kromě nízké spotřeby pohonných hmot zaručuje mechanický pohon také konstantní otáčky rozhazovacích rotorů. Tak je za všech podmínek zajištěno rovnoměrné rozptýlení slámy. Nový radiální rozhazovač je kombinován s přizpůsobením směru odhozu. To upravuje rozptýlení slámy při nepříznivých podmínkách, jako je boční vítr nebo sklizeň ve svahu.
 

Čistý sklízený materiál v jakémkoliv terénu

Systém CLAAS AUTO SLOPE výrobní řady LEXION 600 zaručuje také v nerovném terénu optimální čistotu zrna a minimální ztráty. AUTO SLOPE automaticky řídí otáčky ventilátoru a přizpůsobuje je neustále naklonění sklízecí mlátičky na poli. Aby nedocházelo ke ztrátám, je při výjezdu do kopce vítr automaticky redukován. Aby byl naopak zajištěn dostatečný výkon čištění, dochází při sjezdu z kopců ke zvýšení otáček.

 

LEXION 630

 

Další odlehčení řidiče a optimální kvalitu zrna nabízí také AUTO CLEANING, které se již osvědčilo ve výrobní řadě LEXION 700. Kromě otáček ventilátoru řídí systém zcela automaticky také otevírání horního a dolního síta. O to se starají četné senzory, které permanentně zachycují nejrůznější hodnoty sklízecí mlátičky a přizpůsobují nutná nastavení s přesností na sekundy aktuálním podmínkám.

 

LEXION 660 poprvé s pásovým pojezdovým ústrojím TERRA TRAC

Po mlátičce LEXION 670 nabízí CLAAS nyní také model LEXION 660 poprvé s šetrným pásovým pojezdovým ústrojím TERRA TRAC. Hnací kolo, vodící kolo a opěrné kladky pásového pojezdového ústrojí jsou hydropneumaticky odpruženy a nabízí tak optimální jízdní komfort. S podvozkovými pásy s šířkou 635 mm zůstává celková šířka sklízecí mlátičky pod 3,49 m.

 

LEXION 660

Všechny nové modely řady LEXION 600 budou k dispozici pro sezónu 2017.