class vaderstad

CLAAS představuje novou mlátičku TUCANO 560 s mláticí technologií APS HYBRID SYSTEM

12. 08. 2016

 

Harsewinkel, srpen 2016. S novým modelem 560 rozšiřuje CLAAS svoji úspěšnou výrobní řadu sklízecích mlátiček TUCANO o výkonný stroj s kompaktními rozměry. TUCANO 560 disponuje stejně jako TUCANO 570 osvědčenou technologií výmlatu APS HYBRID SYSTEM. Tato technologie kombinuje tangenciální mláticí systém APS se separací zbytkového zrna ROTO PLUS. To umožňuje dosažení vysoké průchodnosti a obzvláště šetrného zacházení se slámou.

 

Vysoká průchodnost díky mláticímu systému APS

Mláticí systém APS mlátičky TUCANO 560 se vyznačuje vysokou průchodností a konstantním výkonem. Rozhodující výhodou systému je zrychlení sklízeného materiálu již před mláticím bubnem ze 3 m/s na 20 m/s. Tyto extrémně vysoké rychlosti přináší vyšší odstředivé síly, které umožňují optimální separaci zrna při výmlatu. Navíc je zaručen rovnoměrný a rychlý tok materiálu, a to i za nepříznivých podmínek.


Šetrné zpracování slámy

Větší výhoda oproti vytřasadlovému systému vzniká díky kombinaci mláticího systému APS s vysoce účinnou separací zbytkového zrna ROTO PLUS. Velký samostatný rotor separace zbytkového zrna ROTO PLUS s průměrem 570 mm dosahuje již při nízkých otáčkách vysokých odstředivých sil, které umožňují zvlášť efektivní separaci zbytkového zrna. Navíc je možné mláticí systém APS a separaci zbytkového zrna ROTO PLUS systému APS HYBRID SYSTEM nezávisle na sobě plynule nastavit. Díky tomu může obsluha stroje v závislosti na počasí, čase a porostu zvolit optimální nastavení pro dosažení vysoké kvality slámy a separaci zrna. Nízké otáčky rotoru jsou doporučovány pro šetrné zpracování suché a křehké slámy. U zeleného nebo vlhkého porostu při sklizni v noci lze pro dosažení požadovaného maximálního separačního výkonu naopak zvolit vysoké otáčky.

 APS HYBRID SYSTEM


Kompaktní rozměry s vysokým výkonem

Velkou výhodou nové mlátičky TUCANO 560 jsou kompaktní rozměry při zároveň vysokém výkonu. Ten zajišťuje kromě efektivního a úsporného systému APS HYBRID SYSTEM také standardně dodávaný motor Mercedes-Benz s výkonem 313 koní. Díky tomu dosahuje tento nový model výkonu 6-vytřasadlového stroje s rozměry 5-vytřasadlového. Spolu s pneumatikami o velikosti 800 mm zůstává přepravní šířka pod 3,50 m. Jízda po silnici tak nepředstavuje žádný problém. TUCANO 560 je velmi zajímavý stroj zejména pro podniky s větší rozlohou ploch a poskytovatele služeb, kteří vyžadují vysoký výkon.

 

 

Motor Mercedes-Benz

 Lepší čistota zrna pro všechny modely TUCANO

Stejně jako všechny modely této výrobní řady, pracuje také TUCANO 560 s nově tvarovaným dolním sítem, které má navíc plošší oscilační úhel. Tím padají zrna lehčeji dolním sítem a objem úhrabků je nižší, navzdory menšímu otevření dolního síta. Díky tomu je dosaženo vyšší čistoty zrna a nastavení čištění je pro řidiče snadnější. 

Lepší čistota zrna s novým dolním sítem

 

O 50% větší zrnový šnek a silnější pohon šneků umožňují navíc podstatně vyšší průchodnost. To se vyplatí především při sklizni kukuřice na zrno. Modifikované čištění zrna a silnější zrnový šnek jsou u všech modelů mlátiček TUCANO dodávány sériově. Pro ještě vyšší výkon byl objem zásobníku zrna u modelů 450 a 570 zvětšen o 1.000 litrů a pojme celkem téměř 10.000 l.

 

 Větší zásobník zrna mlátičky TUCANO 450 a 570


Větší zrnový šnek, silnější pohon šneků


 

TUCANO 560 bude k dispozici pro sezónu 2017.