class vaderstad

Úspěšný Den píce se stroji CLAAS

06. 06. 2016

 

 

Ve spolupráci se Střední školou zahradnickou a zemědělskou A. E. Komerse v Děčíně – Libverdě jsme uspořádali Den píce. Na pozemku školy se v úterý 31. května 2016 představila kompletní pícninářská linka spolu s traktory firmy Claas.

Za krásného počasí byly nejdříve představeny jednotlivé soupravy a poté následovalo samotné aktivní předvádění.

Jako první se na pozemku představil traktor Axion 830 s plynulou převodovkou Cmatic a maximálním výkonem motoru 235 k spolu s 3 m vpředu neseným žacím strojem Disco 3200 F Profil a zadní žací lištou Disco 3600 Contour se středovým uchycením, hydropneumatickým odpružením Active Float a záběrem 3,4 m.

Posekaná píce byla následně rozhozena 6-ti rotorovým obracečem Volto 800 o záběru 7,7 m. Nová generace obracečů Volto, nabízí unikátní systém rozhozu píce Max Spread, který uživatelům přináší optimalizovaný tok materiálu, perfektní a šetrný rozhoz a vyšší pracovní rychlost. Volto 800 bylo agregováno s traktorem Atos 240. Jedná se o nejsilnější tříválcový model o maximálním výkonu 97 k.

Shrnování hmoty do řádků bylo v režii souprav středového a stranového shrnovače. První se představil středový dvourotorový shrnovač Liner 2700 s hydraulicky stavitelným záběrem od 6,8 do 7,4 m spolu s traktorem Arion 420 o maximálním výkonu 100 k, patentovanou prosklenou kabinou Panoramic a čelním nakladačem FL100. Druhým shrnovačem, opět dvourotorovým, ale stranovým byl jeho největší zástupce Liner 1750 o záběru 8 m. Tažným prostředkem byl další zástupce Arionů 400, tentokrát model 440 o maximálním výkonu 120 k, opět s kabinou Panoramic. Pro zajímavost, řada traktorů Arion 400 s touto kabinou byla letos oceněna mezinárodní cenou za design iF Design Award 2016. Celá řada středových i stranových shrnovačů Liner nabízí mimo jiné výborné kopírování díky kloubově zavěšeným rotorům umožňující kopírovat půdní povrch podélně i příčně ke směru jízdy, trvale mazanou a hermeticky uzavřenou rotorovou hlavu s masivní vodící dráhou a drážkové zajištění ramen prstů Profix pro pevné spojení bez vůle.

Po nahrnutí řádků se představil traktor Arion 620 CIS s 6-ti válcovým motorem DPS o maximálním výkonu 158 k a lisem Rollant 375 RC. Jedná se o lis s pevnou komorou a HD provedením pohonů, řezacího rotoru a jištění nožů. Součástí tohoto lisu je i výkyvný segment tří válců MPS II v zadní výklopné stěně lisu. Tento segment je vtahován do lisovací komory pomocí pružiny na každé straně lisu, tlakem až 1,3 t. S přibývajícím plněním jsou tyto MPS II válce vytlačovány zvětšujícím se balíkem nahoru do své krajní polohy. Menší lisovací komorou na začátku vytváření balíku se balík otáčí mnohem dříve a je tak slisován již od jádra o čemž se všichni návštěvníci mohli na vlastní oči přesvědčit.

Jako poslední byla představena nejvýkonnější souprava dne a to Axion 850 opět s plynulou převodovkou Cmatic a maximálním výkonem motoru 264 k spolu s kombinovaným senážním vozem Cargos 8400 vybaveným tandemovou náběžnou nápravou a řezacím ústrojím disponujícím celkem 50 noži. Kombinovaný znamená možnost vlastního sbírání a řezání nebo horním plnění samojízdnou řezačkou. A pro druhou možnost umožňuje konstrukce všech sběracích vozů Cargos snadnou demontáž sběracího a řezacího ústrojí. Tím se sníží vlastní hmotnost vozu o cca 2,5 t a naopak se zvýší užitečná hmotnost vozu. 

Na Dni píce byl návštěvníkům také představen teleskopický manipulátor Claas Scorpion 7035 Varipower. Výškou zdvihu 7 m a nosností ramene 3,5 t se jedná o střední řadu manipulátorů. Motor Deutz disponuje výkonem 122 k, výkonná hydraulická soustava pak průtokem až 140 l/s. Pojezd všech manipulátorů Claas je hydrostatický se třemi rychlostními rozsahy.

Den píce se stroji Claas se vydařil. Stroje Claas předvedli své kvality.

 

Všem návštěvníkům děkuje za účast.

 

Fotogalerie v přípravě...