class vaderstad

Ocenění "Stroj roku 2016" pro výrobní řadu LEXION 700

10. 12. 2015Na veletrhu Agritechnica 2016 byla společnost CLAAS se svojí výrobní řadou LEXION 700 oceněna titulem „Stroj roku 2016“. Tato cena v kategorii sklízecí mlátička tak míří opět k vedoucímu výrobci sklízecích mlátiček v Evropě.
 


Ocenění „Stroj roku“ je udělováno ročně, střídavě na veletrhu Agritechnica v Německu a na veletrhu SIMA ve Francii. Hodnocení provádí porota složená z 19 odborných technických redaktorů z osmi evropských zemí. Oceněny jsou zemědělské inovace v celkem 16 různých kategoriích.   

V kategorii sklízecí mlátička vychází CLAAS v tomto roce opět jako vítěz. Titul „Stroj roku 2015“ byl na veletrhu SIMA 2015 udělen mlátičce CLAAS TUCANO. Titulem „Stroj roku 2016“ byla nyní oceněna výrobní řada LEXION 700. Zvláště ceněné byly ze strany odborné poroty technické inovace jako je 4D čištění a automatická kontrola toku materiálu, která byla u příležitosti veletrhu Agritechnica také oceněna stříbrnou medailí DLG.

4D čištění bylo vyvinuto pro sklizeň sklízecí mlátičkou na nerovných polích – s cílem rovnoměrného rozložení na spádové desce, stupňovité desce a sítu při sjíždění nebo vyjíždění kopců. 4D čištění se skládá ze dvou prvků – řízení klapek rotorů v závislosti na sklonu a automatického ovládání ventilátoru. Pokud je stroj vybaven systémem čištění 4D, je vybaven dodatečným třetím párem klapek rotorů. Aktivní řízení klapek rotorů probíhá v závislosti na příčném a podélném sklonu stroje i dle aktuálního zatížení separace a čištění. Poloviny segmentů klapek rotorů se navíc automaticky otevírají nebo zavírají. 
Aby bylo možné včas rozpoznat kritické špičky v zatížení, vyvinul CLAAS pro novou mlátičku LEXION 700 další automatickou kontrolu toku materiálu. Zároveň jsou kontrolovány a upravovány otáčky motoru, mláticí ústrojí APS a separace zbytkových zrn ROTO PLUS. V případě potřeby se šikmý dopravník, sklizňový adaptér a systém vyprazdňování zásobníku zrna okamžitě automaticky vypnou, aby nedošlo k poruše.

„CLAAS zaujímá v oblasti sklízecích mlátiček vedoucí postavení v Evropě. Toto ocenění představuje pro celý tým pracovníků kolem sklízecích mlátiček LEXION pochvalu a zároveň také podnět,“ těší se Kaus Schäfer, produktový manažer pro sklízecí mlátičky z CLAAS Selbstfahrende Erntemaschinen GmbH.