class vaderstad

300 000. lis na balíky CLAAS

11. 08. 2015
V květnu tohoto roku byl ve výrobním závodu na lisy na balíky Usines CLAAS France vyroben v pořadí již 300 000. stroj – lis na válcovité balíky ROLLANT 454 UNIWRAP. Při této příležitosti byl lis opatřen speciálním lakem a bude do konce roku prezentován na nejrůznějších výstavách a prezentacích strojů po celé Evropě.

Usines CLAAS France ve městě Mety byl založen a vybudován v roce 1958 Reinholdem Claasem. V současnosti je zde ročně zkonstruováno a vyrobeno až 5.000 lisů na balíky. Také první patent společnosti CLAAS, kterým byl jednoduchý uzlovač, pochází právě z tohoto závodu a představuje klíčový prvek všech lisů na hranolovité balíky CLAAS.

Výrobní program zahrnuje se dvěma výrobními řadami ROLLANT a VARIANT lisy na válcovité balíky s pevnou komorou i lisy variabilní a také lisy na velké balíky výrobní řady QUADRANT. Celkem vyrábí závod CLAAS v Metách s více než 400 zaměstnanci 21 různých modelů lisů, které jsou v provozu ve více než 100 zemích a pracují s 25 různými plodinami. Kromě pšenice, ječmene a řepky se lisy CLAAS používají na zpracování bavlny v jižní Africe, arašídové plodiny jako krmivo pro dobytek v Americe, rýže v Koreji, lnu ve východní Evropě a severní Francii, konopí v Německu a travin jako je miscanthus a rákos v celé Evropě. Enormně vysoká rozmanitost těchto modelů je vzhledem k rozdílným požadavkům zákazníků z celého světa a z důvodu nejrůznějších podmínek provozu samozřejmostí a CLAAS je díky smíšené produkci v Metách vyrábí flexibilně a spolehlivě.

Lis na balíky ROLLANT 454 UNIWRAP, nesoucí pořadové číslo 300 000, je opatřen speciálním lakem

Technické inovace závodu Usines CLAAS France najdeme například v oblasti lisů na hranolovité balíky, které nabízejí roky osvědčenou interaktivní spojku rotoru a podávacího ústrojí, Power-Feeding-System ke zvýšení výkonnosti, i volbu řezacího ústrojí FINECUT s 51 noži pro krátkou slámu. Společnost CLAAS se stala průkopníkem v oblasti informačních technologií ICT (Implement Controls Tractor) se současně nejvýkonnějším lisem na hranolovité balíky CLAAS QUADRANT 3400.

300 000. lis ROLLANT 454 UNIWRAP se vyznačuje enormním potenciálem průchodnosti, dnem řezacího kanálu PRO, které je navrženo tak, aby nedocházelo k ucpávání, i integrovanou, vysoce výkonnou balící jednotkou. Tento stroj byl navržen pro náročné a tvrdé podmínky provozu a v průběhu let si získal širokou řadu spokojených uživatelů.