class vaderstad

20. 03. 2015V letošním roce bylo poprvé na veletrhu SIMA udělováno ocenění „Stroj roku“. 19 odborných technických redaktorů z osmi evropských zemí rozdalo ocenění v 17 kategoriích za nejlepší technologické inovace v oblasti zemědělství. Slavnostní předávání cen zorganizoval v letošním roce francouzský časopis „Terre-net“. V minulosti se udělování cen, které bylo započato v roce 1997 novináři společnosti dlv (Deutscher Landwirtschaftsverlag), konalo každé dva roky na veletrhu zemědělské techniky Agritechnica v Hannoveru. Na veletrhu Agritechnica 2015 budou představeny „Stroje roku 2016“. 

 

Dvě ocenění „Stroj roku 2015“ pro CLAAS

Hned dva stroje CLAAS byly na veletrhu zemědělské techniky SIMA v Paříži oceněny titulem „Stroj roku 2015“. Kolem 150 hostů sledovalo s napětím udělování cen u stánku francouzského zemědělského časopisu „Terre-net“.

V kategorii „sklízecí mlátičky“ přesvědčilo porotu nové TUCANO a v kategorii „žací stroje“ získal vytoužené ocenění žací stroj DISCO 9200 s novými žacími lištami MAX CUT.


TUCANO - střední třída přesvědčí prémiovým pohodlím

TUCANO platí dnes jako prémiový segment vyšší střední třídy sklízecích mlátiček. Osm modelů pokrývá rozsah výkonu od 245 až po 378 koní. Díky mláticímu systému APS a systému APS HYBRID SYSTEM je tato výrobní řada známá pro svoji rozmanitost týkající se plodin a také pro kombinaci vysoké průchodnosti při zároveň vyšší kvalitě slámy.

S novou mlátičkou TUCANO, která byla představena v létě roku 2014, vylepšil CLAAS ještě více její vlastnosti a přiblížil ji jak konstrukčně, tak i vzhledově mlátičce LEXION. Všechny nové modely disponují komfortními znaky třídy LEXION. Nové TUCANO je nabízeno ve třech výrobních řadách: výrobní řada 500 s mláticím systémem APS HYBRID, výrobní řada 400 s vytřásadly APS a výrobní řada 300 s běžným mláticím systémem CLAAS a vytřásadly.

Ocenění stroje TUCANO přebírají: zleva, se zelenou kravatou, Marcus Höfer (vedoucí produktový manažer pro samojízdné sklízecí stroje CLAAS GmbH), Guillaume Feys (vedoucí produktový manažer pro sklízecí mlátičky CLAAS Francie), Thierry Panadero (regionální obchodní ředitel společnosti CLAAS pro západní Evropu, obchodní ředitel CLAAS Francie) a, s červenou kravatou, Lothar Kriszun, mluvčí společnosti CLAAS.


DISCO 9200 s novou žací lištou MAX CUT

V létě loňského roku započala společnost CLAAS vlastní vývoj nové žací lišty MAX CUT. Ta představuje klíčový prvek žacích strojů DISCO pro sklizeň píce z výrobního závodu CLAAS v Bad Saulgau. Vzhledem k rozšíření tamní montážní haly bylo možné vyrábět samostatně důležité klíčové komponenty pro funkčnost a pracovní kvalitu stroje.

V létě roku 2014 bylo představeno celkem 28 nových modelů s pracovním záběrem od 2,60 až po 9,10 m, ve kterých je již integrována nová žací lišta MAX CUT. S oběma žacími stroji DISCO 9200 BUSINESS a 9200 C BUSINESS je nabízena profesionální kombinace velkoplošných žacích strojů pro velké podniky a dodavatele služeb. Velkoplošný žací stroj DISCO 9200 je kromě jiného k dispozici jako AUTOSWATHER s vedením ukládání do řádků.

Ocenění pro žací stroj DISCO 9200 přebírají: zleva, se zelenou kravatou, François-Régis Mathieu, (vedoucí produktový manažer pro lisy na balíky a stroje pro sklizeň píce CLAAS Francie), Hervé Bauduin, (obchodní ředitel Usines CLAAS Francie) a Thierry Panadero (regionální obchodní ředitel pro západní Evropu společnosti CLAAS, obchodní ředitel CLAAS Francie).Stroj Väderstad Opus získal ocenění  „Stroj roku 2015“

Také nejnovější radličkový podmítač Opus od firmy Väderstad zaznamenal velký úspěch. Na oficiální ceremonii 23. února 2015 na veletrhu zemědělské techniky Sima byl oceněn titulem „Stroj roku 2015“.

„Tohoto ocenění si velmi vážíme a doufáme, že se strojem Opus budou spokojeni také naši zákazníci“, říká Crister Stark.

Opus je výkonný radličkový podmítač, který je tvořen velmi mohutným rámem, který odolává nárazům a vyniká tak delší životností. S rozestupem radliček 27 cm a se světlou výškou 80 cm umožní zpracovat velké množství posklizňových rostlinných zbytků a zároveň udržet nízký požadavek na tahovou sílu. Urovnávací a pěchovací ústrojí jsou uloženy v pryžovém odpružení, aby chránily hlavní rám.

Rozestup radliček 27 cm umožňuje stroji Opus velmi dobrou průchodnost. Díky širokému výběru vhodných slupic a radliček je kultivátor velmi dobře přizpůsobitelný daným podmínkám. Nastavitelné opětovné utužení s vyměnitelným pěchovacím ústrojím nabízí plnou flexibilitu, a to i s různou půdní vlhkostí a složením.

Zleva: Francois Doisy, Mattias Hovnert a Crister Stark ze společnosti Väderstad