class vaderstad

1000. secí stroj Väderstad Tempo

23. 03. 2015


Na francouzském mezinárodním veletrhu zemědělské techniky SIMA v Paříži byl francouzskému farmáři Paulymu Michelovi předán secí stroj Tempo s pořadovým číslem 1000.

Od jeho uvedení v roce 2013 vyrobila a dodala společnost Väderstad svým zákazníkům již 1000. stroj Tempo. Jednou z klíčových vlastností a základem tohoto úspěchu je doprava osiva pomocí tlaku, která nese název PowerShoot. Velký význam má rovněž kontrolní systém Väderstad E-Control. Díky tomuto systému farmář kontroluje stroj bezdrátově pomocí iPadu.

Zleva předseda představenstva společnosti Väderstad Crister Stark, který předává 1000. secí stroj Tempo panu Paulymu Michelovi. Následuje obchodní ředitel Väderstad Francie Francois Doisy a obchodní a marketingový ředitel Matthias Hovnert

„Přesný secí stroj Tempo je na trhu díky své vysoké přesnosti při velmi vysoké rychlosti velmi ojedinělý. Řada našich zákazníků dosáhla se strojem Tempo značného úspěchu a my jsme hrdí na to, že můžeme na veletrhu Sima předat v pořadí již 1000. Tempo,“ říká Crister Stark ze společnosti Väderstad.

Společnosti Väderstad trvalo šest let, než vyvinula přesný secí stroj Tempo určený pro setí plodin, jako je kukuřice, slunečnice, cukrová řepa, sója, řepka, čirok apod.


Také v České republice zaznamenal secí stroj Tempo značný úspěch v prodeji. V průběhu dvou let se Tempo v České republice velmi dobře etablovalo a získalo si celou řadu spokojených zákazníků. V roce 2014 se Tempo stalo nejprodávanějším secím strojem na českém trhu. V současné době brázdí česká pole již více než 50 těchto strojů.