class vaderstad

DOD AGRALL 2015 - Show jako vystřižená z akčního filmu

12. 03. 2015

 

Ve dnech 5. a 6. března 2015 se konaly tradiční Dny otevřených dveří AGRALL, které se však nesly v trochu jiném podání. Nedílnou součástí obou dnů byl pilotní projekt AGRALL SHOW, který vypukl krátce po zahájení. Všichni návštěvníci tak měli příležitost poznat v průběhu jedné hodiny techniku CLAAS a Väderstad, včetně novinek, v netradiční „živé“ prezentaci.

Představení významných detailů a inovací strojů se ujali naši produktoví manažeři a skvělou atmosféru doplňovaly efektní světelná efekty spolu s emotivní hudbou a projekcí s živě přenášeným obrazem kamery. Akci zahájila velmi nadaná taneční skupina CSB crew, která návštěvníkům zároveň představila novou kolekci oblečení CLAAS pro rok 2015. Po jejich vystoupení následovala samotná prezentace strojů.

Divákům bylo postupně představeno osm strojů a souprav, počínaje sklízecí řezačkou CLAAS JAGUAR 860. Nechyběl ani traktor ARION 460 s čelním nakladačem a s inovovaným secím strojem Väderstad Rapid RD 300S. Traktor rovněž disponoval panoramatickou střechou PANORAMIC, která byla na veletrhu SIMA oceněna zlatou medailí SIMA Innovation Awards 2015. Dále byl představen traktor ATOS 350, který je novinkou od podzimu roku 2014. Nechyběly také traktory ARION 420, ARION 650 s převodovkou CMATIC a rovněž traktor roku 2014 - AXION 850.

 

Z oblasti strojů pro sklizeň píce byli diváci seznámeni s obracečem VOLTO 52, čelně neseným žací strojem DISCO 3200 FC PROFIL spolu s velkoplošným žacím strojem DISCO 8500 TREND. Na strojích DISCO byli diváci také upozorněni na nové žací lišty MAX CUT, zajišťující perfektní výsledky za všech podmínek provozu. Lisy na hranolovité balíky zastoupil lis QUADRANT 3300 RC Tandem s osvědčeným systémem lisovací předkomory. Z teleskopických manipulátorů se představil model SCORPION 6030 s nosností 3000 kg a výškou zdvihu 6,15 m.

V pozadí však nezůstaly ani stroje Väderstad, z nichž byl vedle již zmiňovaného secího stroje Rapid RD 300S představen také stroj na zpracování půdy Carrier CR 625 XL. Show zakončila po druhém vystoupení taneční skupiny CSB crew za doprovodu atmosférické hudby a ohňostroje mlátička TUCANO 570, která se nově pyšní titulem Stroj roku 2015.

Po efektivní, hodinové show měli návštěvníci možnost prohlédnout si zblízka celé portfolio strojů CLAAS a Väderstad, vystavené po areálu firmy. Samozřejmostí byla také expozice traktorů CLAAS zahrnující modely napříč všemi výkonnostními třídami - od traktorů NEXOS, přes traktory AXOS, ATOS a ARION, až po traktory AXION a nejvýkonnější třídu traktorů XERION s výkonem dosahujících 500 koní.

Celá akce byla doplněna vynikajícím občerstvením od pracovníků penzionu Na Kolářce v Uherčicích a ochutnávkou kvalitních vín z Vinařství Kořínek Hnanice. Díky příznivému počasí, vysoké návštěvnosti a velmi vydařené a pozitivně hodnocené AGRALL Show, se Dny otevřených dveří AGRALL pro rok 2015 setkaly s velmi kladnými ohlasy.

 

 

Celý tým AGRALL děkuje všem zákazníkům a obdivovatelům za jejich přízeň. Velký dík patří také všem fanouškům za pořízení vydařených fotografií, a to zejména bratrům Lukášovi a Martinu Královým, i všem pracovníkům, kteří se na Dnech otevřených dveří AGRALL 2015 podíleli. Budeme se těšit na příští setkání.