class vaderstad

Znovuzrození legendy

09. 12. 2014

 

 

Léty prověřený a mezi zákazníky velice oblíbený model Rapid RD 300-400 C/S v letošním roce dostál výrazným změnám. Inovace se dotkla jak zevnějšku, což uvidíte již z dálky, tak také technologií použitých na stroji. Hlavní změna je v pohonu výsevního ústrojí, od letošního roku je výsevní ústrojí poháněno hydraulicky, což významně zvyšuje přesnost dávkování a také zjednodušuje práci obsluze. Kromě toho bylo na stroji provedeno ještě mnoho dalších vylepšení.

   VIDEO

  • Pohon výsevního ústrojí hydromotorem
  • Bezúdržbová ložiska
  • Hydraulicky nastavitelný přítlak zavlačovačů
  • E-control a ISOBUS ovládání
  • Jednoduché vypínání poloviny stroje

 

Bohatý výběr předního nářadí

Díky široké nabídce předního nářadí je tento stroj vhodný do všech techologií zpracování půdy. Spolehlivě zaseje jak přímo do strniště, tak do hrubé brázdy. Každý zákazník jednoduše najde řešení přesně pro jeho podmínky.

Pohon výsevního ústrojí hydromotorem

Přesnost, rychlost a výkonnost. Díky hydraulickému pohonu výsevního ústrojí je možné všechny tyto vlastnosti dosáhnout. Kromě toho je možné využít aplikace variabilní dávky osiva a hnojiva, ve spolupráci s GPS navigací a E-control zasejete a aplikujete tolik hnojiva, kolik je potřeba a díky tomu šetříte náklady a následně zvyšujete výnos sklizených plodin.

Bezúdržbová ložiska

Pro nový Rapid byla vyvinuta nová bezúdržbová ložiska, díky kterým se sníží neproduktivní časy. Již žádné mazání ložisek disků, ložiska jsou masivnější a především mají velice dlouhou životnost. Náklady na jejich údržbu tak téměř nulové.

E-Control

Stejně jako u modelů Tempo, či Rapid RDA je již možno ovládat tento stroj pomocí iPadu nebo na ISOBUS terminálu v traktoru. Je tak možné jednoduše provádět kalibraci mimo kabinu traktoru, nastavovat výsevek během jízdy, vypínat stroj na souvratích pomocí GPS a nastavovat další parametry jednoduše pomocí příjemného uživatelského rozhraní.

Hydraulicky nastavitelné zavlačovače

Jako jediný výrobce na trhu nabízí Väderstad hydraulicky nastavitelné zavlačivače. Jejich přítlak jednoduše nastavíte pomocí hydraulického okruhu z traktoru. To je velice výhodné v případě, že je nutné nastavit vyšší přítlak například na souvratích a podobně.

Jednoduché vypínání poloviny stroje

Pouhým otočením páky lze u jednoduše vypnout polovinu stroje bez nutnosti dalšího nastavení. Tato funkce je velkou výhodou na nepravidelných polích, kde je potřeba vypínat polovinu stroje časteji. Šetří se tak osivo a tím i náklady.