class vaderstad

Nový ARION 400

14. 08. 2014


ARION 400 Stage IV.

Harsewinkel / Bad Saulgau. V uplynulých letech se společnost CLAAS zaměřovala na vývoj traktorů v oblasti výkonu nad 140 koní, kterou úspěšně obohatila a rozšířila o mnoho inovativních produktů. Nyní zaměřuje CLAAS své inovativní dovednosti na menší oblast výkonu a obnovuje svoji standardní nabídku traktorů s výkonem pod 140 koní. Nový traktor ARION 400 byl kompletně přepracován „od motoru až po střechu“ a se šesti variantami a mnoha možnostmi vybavení nabízí pro každý způsob využití ten správný traktor.

 

Doposud zahrnovala modelová řada ARION 400 se třemi modely 410, 420 a 430 rozsah výkonu od 100 do 130 koní. Nová řada ARION 400 nabízí celkem šest modelů (410, 420, 430, 440, 450, 460) s maximálními výkony 90 až 140 koní.

MODEL

MAX. VÝKON (kW/k)   (dle ECE R 120)

ARION 460

104/140

ARION 450

97/130

ARION 440

90/120

ARION 430

82/110

ARION 420

75/100

ARION 410

67/90

 

Traktory s výkonem do 140 koní představují po celém světě velmi důležitý segment trhu, který vyžaduje širokou nabídku od jednoduchých, až po bohatě vybavené stroje. A právě nový traktor ARION 400 se vyznačuje nejen mnohostranností a dostatečnou nabídkou modelů, ale také mnoha různými možnostmi vybavení v porovnání s jinými traktory nesoucími logo CLAAS.


Rozmanité verze kabin

Traktor ARION 400 nabízí na výběr čtyři různé druhy kabiny a čtyři verze střechy. Kabina je k dispozici buď s jednodílným čelním sklem, s otvíratelným sklem, dále jako panoramatická verze PANORAMIC a nebo jako pěti-sloupková kabina bez pravých dveří. Pěti-sloupková kabina je určena zejména pro komunální využití. Všechny ostatní kabiny mají dveře na obou stranách a lze je díky šesti sloupkům snadno otevřít pouze s malým přesahem. To má své výhody například při práci v budovách s úzkým prostorem.

Co se týká střechy kabiny, má zákazník na výběr mezi novou panoramatickou kabinou PANORAMIC, vysokou střechou se střešním oknem, a mezi nízkou střechou s nebo bez skleněného střešního okna.

U verze s nízkou střechou nabízí nový ARION 400 ve svojí výkonnostní třídě nejnižší možnou celkovou výšku konstrukce na trhu - pouhých 2,48 m.

 

Nová multifunkční ovládací páka

Všechny verze kabin nového traktoru ARION 400 nabízí vylepšenou koncepci ergonomie a obsluhy. K té patří také sériově dodávaná, nová ergonomická multifunkční ovládací páka. Ta kombinuje celé ovládání čelního nakladače, převodovky, zadního zvedacího závěsu, otáček motoru a na přání také dvou elektronických rozvaděčů. Multifunkční ovládací páka padne perfektně do ruky a pomocí kolébkového spínače umožňuje ovládání všech funkcí převodovky.

 

Velký výběr konfigurací hydraulických rozvaděčů

Pro ARION 400 je k dispozici rozmanitá nabídka hydraulických systémů. U všech modelů jsou možné tři různé hydraulické okruhy: otevřený hydraulický okruh pro „standardní použití“ s průtokem 60 l/min; otevřený hydraulický okruh s průtokem 98 l/min. Zde jsou kombinovány dvě čerpadla s průtokem 57 l/min pro hydraulické rozvaděče a 41 l/min pro zadní zvedací závěs. Je-li potřeba, mohou být obě čerpadla spuštěna společně stiskem tlačítka. S novým traktorem ARION 400 přináší CLAAS poprvé v této výkonové třídě hydraulický okruh Load Sensing s průtokem 110 l/min.

 

 

Odpružení přední nápravy PROACTIV

Také u nové řady ARION 400 zůstal CLAAS věrný svému traktorovému konceptu s rovnoměrným rozložením hmotnosti, dlouhým rozvorem kol a menší délkou stroje. Navíc se může ARION 400 pochlubit koncepcí se „štíhlým pasem“, která zajišťuje, stejně jako u modelů AXION 900 a 800, velký úhel natočení kol i u širokých pneumatik. Jako nosný element slouží také integrovaná masivní olejová vana, díky které nejsou potřeba běžné výztuhy motoru. To šetří prostor, usnadňuje údržbu a zároveň přináší možnost instalovat čelní nakladač přímo na olejovou vanu a převodovku.

Plný výkon motoru, kdykoliv

Společnost CLAAS se u nové výrobní řady ARION 400 rozhodla pro výkonné a zároveň úsporné motory FPT s moderním vstřikováním Common-Rail (1600 bar), které používá již u modelových řad AXION 800 a 900.  Tyto moderní čtyřválcové motory se zdvihovým objemem 4,5 l splňují emisní normu Stage IV (Tier 4). Čištění výfukových plynů probíhá ve dvou stupních přes dieselový oxidační katalyzátor (DOC / Oxi Kat), který je kombinován s SCR katalyzátorem.

U nových traktorů ARION 400 není použit žádný přídavný výkon. Za jakýchkoliv podmínek máte však k dispozici vždy plný výkon motoru. Stejně jako jeho předchůdci, pracuje také nový ARION 400 s osvědčenou převodovkou 16/16 QUADRISHIFT. Čtyřstupňové řazení pod zatížením, kombinované se čtyřmi elektrohydraulicky ovládanými skupinami, umožňuje řadit 16 převodových stupňů bez sešlápnutí spojkového pedálu. Díky automatice řazení QUADRACTIV může převodovka pracovat také plně automaticky.

 

 

Automatické funkce dle potřeby

Pro traktor s malým množstvím elektronických prvků, který bude využíván na jednoduchou práci, je doporučované standardní vybavení. Pro usnadnění každodenní práce nabízí nový ARION 400 velké množství automatických funkcí, jako například uzávěr diferenciálu, pohon všech kol či zapínání a vypínání vývodové hřídele. Zvolíte-li si vybavení traktoru se systémem CIS (CLAAS INFORMATION SYTEM), získáte tak řadu dalších možností a nastavení.