class vaderstad

Nový Carrier XL s většími disky

11. 06. 2013

 

Větší, individuálně nastavitelné disky

Na veletrhu Sima v Paříži byl představen nový Carrier 925 XL a 1225 XL. Tito noví členové rodiny strojů Carrier byly vyvíjeny podle požadavků zákazníků, kteří pěstují plodiny s velkým množstvím posklizňových zbytků, jako je např. kukuřice. Velké disky mohou pracovat až do hloubky kolem 15 cm. Každý disk je individuálně nastavitelný a má vyfrézované ostří TrueCut , které udržuje velmi dlouho agresivní úhel.

Disky jsou průměru 61 cm a mohou být individuálně nastavitelné pod úhlem od 10 do 18 stupňů, podle požadovaného druhu práce. To umožňuje stroji dosáhnout vždy precizní práce od mělké podmítky po zpracování až do hloubky 15 cm. Přenastavení naklopení úhlu disků zabere asi 1,5 hodiny na celý stroj.  

“To je výrazná přidaná hodnota, protože stroj může měnit své schopnosti, co nejlépe se přizpůsobit plodině, která je zpracovávána”, vysvětluje Crister Stark, předseda představenstva firmy Väderstad.

“Dalším novým znakem je vyfrézované ostří disku TrueCut. To výrazně zvyšuje schopnost disku krájet a umožňuje udržovat disky pod agresivním úhlem, i když jsou již opotřebené ”, dodává Magnus Samuelsson, produktový manažer ve firmě Väderstad.

Disky jsou umístěny ve tvaru X, čímž jsou eliminovány boční síly a je zajištěno dokonale rovné vedení stroje. Největší výhodou je maximální využití záběru stroje, pokud se používá navádění GPS, kdy je snížen stupeň překrytí, což šetří čas a náklady. Kultivátor je schopen následovat traktor naprosto rovně, a to i ve svažujícím se terénu.

Carrier XL je k dispozici v pracovních záběrech 9.25 a 12.25 m.