class vaderstad

Ohlédnutí za Dny otevřených dveří v Banticích

13. 03. 2013

 

Letošní ročník se tematicky nesl v duchu jubilejních 100. narozenin firmy CLAAS a zároveň byl návštěvníkům představen nový sklad náhradních dílů.

Expozice nabídla úctyhodných 50 strojů a příslušenství zastupovaných značek CLAAS a Väderstad. Jedním z největších očekávání byla možnost shlédnout vlajkovou loď sklízecích mlátiček LEXION 780 TERRA TRAC se systémem CEMOS AUTOMATIC, který přináší převrat v nastavení stroje díky nepřetržitému nastavování zbytkové separace a čištění v návaznosti na měnící se sklizňové podmínky. Další představenou významnou novinkou u sklízecích mlátiček je systém chlazení DYNAMIC COOLING jenž zlepšuje celkovou účinnost stroje . Nejen díky těmto inovacím byla zmíněným systémům udělena medaile za inovaci na nedávném veletrhu SIMA v Paříži.
Portfolio sklízecích mlátiček bylo zastoupeno dále řadou TUCANO ve vytřasadlovém a hybridním provedení. U hybridního TUCANA bylo možno shlédnout adaptér SUNSPEED vyvinutý pro sklizeň slunečnice.

Již tradičně je na této akci k vidění mnoho traktorů CLAAS napříč všech výkonových tříd od vinařského NEXOSU po XERION  s koly připravenými na dusání siláže.
Traktory byly návštěvníkům připraveny samostatně, ale také v různých soupravách s pícninářským programem či lisy a dále se secími a půdy zpracujícími stroji značky Väderstad.
Vystavené traktory: XERION 3800 SADDLE TRAC s kejdovou nástavbou SGT, XERION 3800 TRAC VS s vyhrnovací radlicí SGT a dusacími koly, XERION 5000,  AXION 950, řada ARION 500/600…

Zájem návštěvníků budil také kompletní pícninářský program společně se sběracími lisy QUADRANT 3400, 3300 RC.

Portfolio produktů společnosti AGRALL zemědělská technika a. s. zahrnuje také secí stroje a stroje na zpracování půdy od švédského výrobce Väderstad. Dominantou sekce Väderstad byl přesný secí stroj TEMPO TPF.

Součástí akce byla také prezentace vín z Vinařství Kořínek. (Více info o vinařství ZDE)

Dny otevřených dveří 2013 jsou rekordním ročníkem s účastí více jak 1000 návštěvníků.

Všem zákazníkům a fanouškům děkujeme za společné setkání, věrným příznivcům děkujeme za pěkné fotografie a těšíme se na brzkou shledanou při další akci.

 

Více ve fotogalerii...