class vaderstad

První Swift v ČR zamířil pod horu Říp

06. 02. 2013

V Libkovicích pod Řípem nedaleko Roudnice nad Labem hospodaří na 550 ha zemědělské půdy Farma M & P, spol. s r.o. rodiny Maternových. Maternovi jsou dlouhodobými uživateli secího stroje Väderstad Rapid 450 S, který bude na farmě pracovat letos již desátou sezónu. Loni v srpnu pak strojový park rozšířil univerzální radličkový podmítač Väderstad Swift SW 720.

Předvádění - podmítka po hrachu, 6 cm                       Předvádění - podmítka po hrachu, 6 cm

V Libkovicích již nějaký čas uvažovali o radličkovém podmítači, který by byl schopen pracovat do hloubky kolem 15 cm. Více nepotřebují, protože každý rok část ploch podrývají. Důležité pro výběr byla možnost jednoduchého připojení nebo odpojení pěchu podle půdních podmínek.

Loni v létě byl na farmu zapůjčen Swift SW 720 o záběru 7,2 m, který v kombinaci s traktorem o výkonu 260k odvedl velmi dobrou práci - celoplošné podřezání s ideálním promícháním rostlinných zbytků a vysoký výkon při nízkých nákladech na naftu a opotřebitelné díly. Pracovní rychlost např. při první podmítce po hrachu se pohybovala mezi 13 a 14 km/hod, pracovní hloubka byla nastavena na 6 cm.

Po zrnové kukuřici                                                   Po zrnové kukuřici

Po velmi dobrých zkušenostech a 3 denním testování se Maternovi rozhodli Swift 720 zakoupit. V srpnu loňského roku se tak Farma M & P, spol. s r.o. stala prvním majitelem univerzálního radličkového podmítače Väderstad Swift v České republice.

Více ve fotogalerii...