class vaderstad

SIMA Innovation Awards 2013

08. 12. 2012

Harsewinkel/Paris 04.12.2012. V příštím roce, v termínu od 24. do 28. února, otevře odborný zemědělský veletrh SIMA v Paříži už po 75. své brány. Tradičně uděluje odborná komise ocenění „SIMA Innovation Awards“, které získávají inovace v oblasti zemědělské techniky a služeb v zemědělství. 20. listopadu byli nositelé ocenění „SIMA Innovation Awards 2013“ již zveřejněni. Celkem bylo oceněno 19 inovací, z nichž tři se honosí zlatou medailí, čtyři stříbrnou a dvanácti byla udělena uznání.

Firma CLAAS si zajistila hned dvě medaile zlaté a jedno stříbro.

Zveřejnění ocenění „SIMA Innovation Awards 2013“ v Paříži (zprava): Thierry Panadero (obchodní ředitel CLAAS France), Carine Perrin (produktová manažerka pro stroje na sklizeň píce CLAAS Saulgau), Guillaume Feys (produktový manažer CLAAS France) a moderátor akce.

Vývoj aplikace řízení stroje – zlatá medaile

První zlatou medaili získává CLAAS za vývoj softwarové aplikace, která je na trhu prozatím jedinečná a nese pracovní název „Universal Terminal ISOBUS“. Jedná se prozatím (ještě) o projekt, který bude znamenat revoluční zvrat v dosavadní ISOBUS komunikaci mezi traktorem a přípojným nářadím.

Běžný ISOBUS terminál umožňuje prozatím komunikaci pracovních procesů jako i, dle vybavení, datový přesun mezi strojem a počítačem. Změny nastavení systémů provádí řidič přes displey terminálu. Díky nové aplikaci může uživatel ISOBUS systém nyní přenést na svůj osobní počítač (Tablet) – velkou výhodou je neustálý přístup k veškerým provozním údajům, postupům a dalším aplikacím, jako databáze zákazníků, e-korespondence či aplikace počasí. Uživatel musí mít k dispozici běžný Tablet-PC a stáhnout si z internetu (App-Store) aplikaci ISOBUS-System. Stejně jednoduše a rychle bude uživatel schopen sám aktualizovat Software.

Zlato pro CEMOS AUTOMATIC

Druhou zlatou medaili získává CLAAS za systém CEMOS AUTOMATIC v nových sklízecích mlátičkách řady LEXION 700, které byly představeny v červenci 2012. CEMOS AUTOMATIC je první plně automatické nastavení sklízecí mlátičky pro zbytkovou separaci a čištění. CEMOS AUTOMATIC zpracovává svými mnohačetnými senzory na sekundu přesně nejrůznější parametry sklízecí mlátičky a přizpůsobuje bez jakýchkoli časových ztrát nastavení aktuálním pracovním podmínkám – zcela samostatně a plně automaticky. Jedná se o dva pracovní systémy: CEMOS AUTO SEPARATION slouží optimalizaci zbytkové separace zrna pomocí nastavení parametrů otáček rotoru a pozice klapek rotoru. CEMOS AUTO CLEANING reguluje čištění přes parametry otáčky ventilátoru, otevření horního a dolního síta. V kombinaci s automatickým naváděním GPS PILOT a regulací průchodnosti CRUISE PILOT nabízí CLAAS téměř plně automatickou sklizeň obilí.

Stříbro pro novou koncepci chlazení DYNAMIC COOLING

S ohledem na zvýšení výkonu motoru vyvinula firma CLAAS pro novou modelovou řadu sklízecích mlátiček LEXION 700 zcela novou koncepci chlazení – DYNAMIC COOLING – za který získává v rámci udělování ocenění SIMA Innovation Awards 2013 stříbrnou medaili. Nový chladicí systém s variabilním pohonem ventilátoru pracuje dle principu „cooling on demand“: Je vytvářen pouze takový chladicí výkon, jaký je skutečně potřeba.

Stejně tak došlo k značnému vývojovému pokroku vedení vzduchu. Čerstvý vzduch je nasátý v horní části, pokračuje přes chladič, který je uložen horizontálně za motorem a je poté odváděn přes prostor motoru a žebrování chladiče. Čímž vzniká efekt „opony“, která aktivně zamezuje stoupání prachu. Tím je nejen zajištěno nasávání pouze čistého vzduchu, ale také díky menšímu znečištění klesají náklady značně náklady na údržbu.