class vaderstad

Praktické představení nových traktorů CLAAS

19. 10. 2012

 

V minulých dnech se uskutečnilo praktické představení nových traktorů CLAAS. Akce probíhala v sídle v Banticích u Znojma a potom také na přilehlých pozemcích zapůjčených společností Agro Stošíkovice.Představeny byly nové traktory řady ARION 500/600, AXION 900 a také nejsilnější zástupce kolových traktorů CLAAS – XERION 5000.

ARION 500/600

Premiérově byla v České republice představena řada ARION 500/600, reprezentující traktory ve výkonovém rozpětí 140-185k. Řada ARION 500/600 je nástupcem mimořádně úspěšné řady traktorů ARION a všechny změny směřují ke zvýšení výkonnosti a také komfortu obsluhy. Jsou jimi nové čtyř a šestiválcové motory DPS splňující normu Tier 4i, nová komfortní kabina převzatá z modelové řady AXION 900, ovládání s patentovaným joystickem CMotion, komfortnější ovládání a nastavení převodovky HEXASHIFT, výkonnější hydraulika s čerpadlem Load sensig 110 l/min a použití větších pneumatik díky silnější přední i zadní nápravě.

AXION 900

Praktickou premiéru na poli absolvovala i vlajková loď standardních traktorů CLAAS, řada AXION 900. Maximální výkon motoru až 410 k, plynulá převodovka ZF, dlouhý rozvor a provozní hmotnost přes 13.000 kg dokonale rozložena na obě nápravy předurčují tomuto velikánu, vést třídu těžkých kolových traktorů. Práce s hloubkovým kypřičem VÄDERSTAD Cultus 420 každého přesvědčila o jeho výborných tahových vlastnostech.

XERION 5000

Obr na kolech, CLAAS XERION 5000 byl vrcholem představení novinek, a zájem o svezení s tímto zajímavým traktorem si nenechal žádný z účastníků ujít. Motor CATERPILLAR C13, plynulá převodovka ZF, rámová konstrukce, stejně velká a natáčená kola s rozměrem pneumatik 900/60 R 42 a možností používat „psí“ nebo „krabí“ chod jsou funkce, které dělají tento traktor výjimečným. Práce s kombinovaným kypřičem VÄDERSTAD TopDown 600 v hloubce 20 cm byla pro něj snadným úkolem.

Všechny traktory byly nejprve v krátkosti představeny teoreticky v našem školicím centru a poté prakticky na poli. Účastníci měli možnost vyzkoušet zajímavé novinky společností CLAAS a VÄDERSTAD - kombinace s taženým nebo neseným nářadím na zpracování půdy i agregaci s návěsem při přepravě, nebo praktické ukázky navigace s využitím GPS Pilot.