class vaderstad

První nástavba SGT dorazila do ČR

28. 08. 2012

Již před více než 4 lety jsme uvedli na český trh první nástavbu na aplikaci kejdy agregovanou s traktorem CLAAS XERION. Přestože na XERION existuje více variant těchto nástaveb, nejčastěji bývají využívány verze SADDLE TRAC. Tato varianta má kabinu umístěnu vpředu nad motorem tak, aby byl co největší prostor pro použitou nástavbu za kabinou a bylo umožněno pracovat s nástavbami o objemu až 16.000 l.

Od letošního roku byla navázána spolupráce s německým výrobcem nástaveb SGT. Tato velice progresivní společnost se během pár let vypracovala na pozici největšího výrobce kejdových speciálů, a jejich mnohdy revoluční myšlenky posouvají aplikaci kejdy na tu nejvyšší úroveň.

 

Prvního uživatele si tato profesionální nástavba našla i v České republice. Jedná se o XERION 3800 SADDLE TRAC vybavený pro aplikaci kejdy přídavným čerpadlem s výkonem 235 l/min a tlakem 260 bar, pneumatikami s rozměrem 900/60 R38 umožňující provoz se sníženým tlakem a v neposlední řadě zadním tříbodovým závěsem s natáčením do stran pro aplikaci kejdy v takzvaném ?psím chodu". Pro aplikaci mezi řádky kukuřice je možno traktor osadit koly s rozměrem 520/85 R46 upravených na rozchod 2.250 mm.

Vybavení nástavby SGT o objemu 15.900 l: samostatné nasávací rameno s rychloplněním Powerfill s kapacitou 11.000 l/min, řezací hlava se separátorem kamení, automatické vypnutí při naplnění, ovládání pomocí sítě CAN-BUS, hlavní čerpadlo Vogelsgang 9.200 l/min, zadní kamera a osvětlení pomocí LED diod a xenonových světel. Díky patentovanému uložení ramene a úhlu otočení o 180° je možno nasávat aplikovaný materiál ze vzdálenosti až 8 m, což je praktické při nasávání od přívozních cisteren na zpevněných cestách.

Pro aplikaci kejdy na strniště byla agregace zvolena s neseným diskovým podmítačem VÄDERSTAD Carrier CRX 425 ve sklopné verzi s ocelovým pěchem. Rozdělovací hlava a aplikační hadice s průměrem hadic 50 mm umožňují dávkovat až 9.000 l/min.

Pokud potřebujete dávkovat kejdu nebo digestát z bioplynových stanic - existuje opravdu profesionální řešení made by CLAAS.