class vaderstad

TECHAGRO 2012 - Hojná účat, vítězné exponáty

06. 04. 2012


Letošní veletrh TECHAGRO byl vskutku rekordní. Z předběžných zpráv BVV navštívilo brněnské výstaviště ve dnech 31.3. - 4.4. 2012 více jak 110 tisíc návštěvníků, což je rekordní ročník. Dle statistiky pořadatele více jak 80 % návštěvníků vyhledává zemědělskou techniku.

AGRALL zemědělská technika a.s. měla stejně jako v předchozích dvou ročnících svoji expozici v pavilonu F. Na ploše 1500 m2 představila návštěvníkům mnoho strojů z produktového portfolia včetně sedmi novinek.

Do soutěže "Grand Prix 2012" byly přihlášeny 3 exponáty (traktor CLAAS AXION 900, secí stroj Väderstad TEMPO, pásový podvozek pro sklízecí mlátičky 3 generace CLAAS TERRA TRAC) z nichž 2 sklidily kov nejcennější - zlatou medaili, a to: kolový traktor CLAAS AXION 900 a přesný secí stroj Väderstad TEMPO. Druhý zmiňovaný exponát doplnil sbírku medailí o cenu "Stříbrná medaile" jejímž vyhlašovatelem byl Zemědělský týdeník.


Celý průběh letošní výstavy TECHAGRO se u nás nesl v duchu dobré nálady a hojné návštěvnosti, za kterou bychom chtěli poděkovat především našim váženým zákazníkům a všem našim příznivcům.

Nominované a oceněné stroje na cenu Grand Prix 2012:


 

Secí stroj Väderstad Tempo

Secí stroj Väderstad Tempo je určen pro setí širokořádkových plodin jako je kukuřice a slunečnice. Značnou výhodou tohoto stroje je možnost přesného ukládání osiva i při vysokých pojezdových rychlostech, čímž je dosahováno velké denní výkonnosti.

Pojezdové ústrojí CLAAS TERRA TRAC

3. generace provedení polopásových podvozků TERRA TRAC se systémem hydropneu-matického odpružení. TERRA TRAC zajišťuje bezpečný pohyb stroje díky nové celoodpružené konstrukci, tím dochází ke snížení zatížení obsluhy a snížení přenosu rázů na stroj, což zvyšuje komfort pro řidiče a dává větší stabilitu stroji i při pojezdové rychlosti 40 km/hod.

 

Kolový traktor CLAAS AXION 900

CLAAS AXION 900 - těžký kolový traktor s maximálním výkonem až 410 k. Traktor s 24ventilovým motorem FPT Cursor 9 s objemem 8,7 l, splňující novou emisní normu Tier 4i pomocí technologie SCR (selective catalytic reduction) s aditivy AdBlue. U všech modelů je použita plynulá převodovka CMATIC od společnosti ZF. Pro přenos výkonu motoru až 400 k na podložku budou k dispozici pneumatiky s průměrem až 2,15 m vzadu a 1,7 m na přední nápravě. Rozvor náprav činí 3,15 m s dokonalým rozložením hmotnosti mezi obě nápravy. Traktor disponuje novou plně odpruženou čtyřsloupkovou kabinou s ovládáním celého traktoru pomocí multifunkční páky CMOTION.

Fotografie z expozice: