class vaderstad

Úspěch na světově největším zemědělském veletrhu Agritechnica pro VÄDERSTAD

13. 12. 2011

Na nedávném mezinárodním veletrhu Agritechnica představil Väderstad více nových produktů než kdy předtím. Více než 15 různých strojů a příslušenství včetně Tempo, Spirit F, Strip Till a Crosscutter. Nejnovější secí stroj Väderstad Tempo vyvolal největší pozornost.


Rekordní počet návštěvníků zemědělského veletrhu v Hannoveru Agritechnica s jeho 24 pavilony, je na světě největší zemědělská technická show. Tento rok byl rekordní, s více než 415.000 návštěvníky, z nichž čtvrtina byla mezinárodní. Bo Stark marketingový ředitel pro Skandinávii hodnotí tento veletrh jako vůbec nejúspěšnější v historii a zároveň upozornil na velký zájem zemědělců o značku Väderstad.


Väderstad TEMPO

Poprvé přestaven secí stroj TEMPO. Výsledek pěti let nepřetržitého výzkumu a vývoje. Na fotce společně s Crister Stark a Gertem Gilstringem vynálezce Gilstring výsevního ústrojí.

Tempo vstupuje do světa s šesti a osmi řádkovým provedením a jeho revoluční výsevní ústrojí je klíčem k úspěšnému využítí.


Kukuřice, bavlna a slunečnice se liší od obilí. Musí být zasety pouze osmi až deseti semeny na metr čtvereční, rovnoměrně uloženy do určité hloubky - což je předností stroje Tempo.

"S Väderstad Tempo vidíme obrovské příležitosti v zemích jako je Maďarsko, Ukrajina, Francie, Německo a Rusko," říká Lars Thylén ze společnosti Väderstad.


Pro více informací o stroji Tempo klikněte na níže uvedený odkaz.

http://www.vaderstad.com/tempo/Tempo.aspx


SPIRIT s novou přidanou funkcí

Spirit je vyvinut pro půdy, které vyžadují dvojité utužení. Vhodný je jak pro zorané pole, tak i do podmítek.


Spirit 400F, který přihnojuje při setí. Vytvořili jsme secí stroje, do kterých lze umístit hnojivo ve stejnou dobu jako osivo - aniž by se zvýšil návrh na požadavek bezpečného uložení osiva a živinového efektu.


Bezpečné uložení osiva

Jan Erik Brotnow z Onsrud Farmy v Norsku hospodaří s 220 ha. Má zaseto více než 100 hektarů jarního ječmene a ovsa se strojem Stirit 400F. " Začátek roku byl neuvěřitelně dobrý, vzhledem k tomu, že nepršelo do začátku června," říká Jan Erik. Domnívá se, že jedním z faktorů úspěchu je, že živiny pro osivo se ve velkém vyskytují i přes nedostatek srážek. Je také ohromen nízkým návrhem na požadavek bezpečného uložení osiva a živinového efektu.

Spirit s konceptem Strip tillage


Väderstad představuje Strip tillage - koncept na zpracování půdy

Na Agritechnice Väderstad představil prototyp jednoho z nejnovějších projektů výzkumu a vývoje tzv. Strip tillage na zpracování půdy. Koncept, který je stále ve fázi vývoje, jeho cílem je ale zahájit sériovou výrobu již v roce 2013. Tato technika je původně ze Severní Ameriky, ale v posledních letech získala pozornost v Evropě.

Väderstad v současné době provádí zkušební provoz v několika zemích v Evropě a jak již bylo výše zmíněno, plánuje výrobu v roce 2013.
"Musíme vyvinout úplný Strip tillage koncept na zpracování půdy - stroj je pouze jednou z částí. Musíme také dát zemědělci správné rady, jak jej používat, "říká Stark Crister ze společnosti Väderstad.

Väderstad Strip tillage, nový koncept na zpracování půdy, vybavuje stávající secí stroj Spirit novým předním nářadím přípravy. Spirit Strip tillage na zpracování půdy zpracovává v půdě až do 300 mm s 25 mm širokým kultivačními prsty. Souběžně s funkcí setí, hnojení je také přidána funkce nastavení do dvou hloubek.

Strip tillage na zpracování půdy zpracovává pouze v případě, že je osivo zaseto. Tímto způsobem snižuje čas a spotřebu paliva při setí.

Před výsevem je třeba zpracování strojem Carrier. Celková spotřeba paliv pro pěstování a setí zůstává pod 20 litrů na hektar, v závislosti na zpracování a hloubku setí a typu půdy.

Nové přední nářadí přípravy s úzkými kultivačními prsty.


Crosscutter - nové přední příslušenství pro Carrier

Další novinkou, která byla na veletrhu představena je přední příslušenství Crosscutter.

Nože ve tvaru lopatek z tvrzené ocele krájí a sekají zbytky strniště a rozhazují je od povrchu rovnoměrně v celém profilu.

To vede k rychlejšímu rozkladu strniště, slámy a rostlinných zbytků, a to i při mělkém zpracování. Stroj je velmi účinný při zpracování strniště po řepce nebo také strniště po obilovinách.


Enormní zájem o produkty Väderstad

Christian Puls, generální ředitel společnosti Väderstad v Německu představuje Tempo pro německé novináře.

 

Tiskové konference se zůčastnilo více než 70 novinářů z celé Evropy, mnoho z nich a také další lidé navštívili stánek Väderstad rozkládající se na 1200 m2, který byl plný novinek.

Fredrik Lundén obchodní ředitel společnosti Väderstad se setkal s médii na mnoha příležitostech. Jednou z otázek bylo hodnocení letošního veletrhu. "Jsem velmi spokojen s letošním veletrhem Agritechnica, s obrovským zájmem o uvedení nových produktů na trh jak ze strany novinářů, tak ze strany zemědělců. Hudbou pro mé uši je také slyšet, že zákazníci jsou spokojení s našimi stroji ze stávajícího produktového portfolia a službami poskytované společností Väderstad a jejími dceřinými splečnosti, ale také službami poskytované prostřednictvím importérů."