class vaderstad

Nová sklízecí mlátička AVERO 160: malá a kompaktní

30. 10. 2011

Rodina sklízecích mlátiček AVERO se rozrostla. Novým modelem AVERO 160 doplňuje CLAAS nabídku sklízecích mlátiček pro malé a střední podniky, pro soukromě hospodařící zemědělce, pro všechny kteří se spoléhají na vlastní mechanizaci.

Stejně jako v mlátičce AVER0 240 (146 kW / 198 koní ECE R120) pracuje i v novém modelu motor Caterpillar C 6,6 vyladěný na výkon 116 kW / 158 koní.

V porovnání s jeho větším bratrem má AVERO 160 stejný systém čištění, 4vytřásadlovou zbytkovou separaci, ale tradiční systém mlácení.

Optimální tok materiálu zajišťuje konvenční mlátící systém tj. mlátící buben o šířce 1060 mm a průměru 450 mm. V případě sklizně kukuřice nebo slunečnice je potřebná jenom výměna segmentů koše pod mlátícím bubnem.

Pohodlné pracoviště

Prostorná a ergonomicky vybavená kabina nové sklízecí mlátičky AVERO 160 usnadňuje obsluze pracovní den. Od nastavení žacího ústrojí přes nastavení mezery mlátícího koše až po kontrolu přepadu - celou sklízecí mlátičku je možné ovládat a sledovat z kabiny. A to vše prostřednictvím uživatelsky přívětivého ovládání, jako je např. multifunkční páka a informační sytém CIS. CLAAS INFORTION SYSTEM (CIS) informuje řidiče o důležitých datech nastavenía stavu stroje jako například je stav paliva, teplota, ztráty, otáčky ventilátoru, otáčky mlátícího bubnu.