class vaderstad

Novinky ve strojích na sklizeň píce

22. 08. 2011

DISCO 3100 F PROFIL s ACTIVE FLOAT: Ušetří naftu a zvýší kvalitu píce

CLAAS nyní nabízí časem prověřený systém hydropneumatického zavěšení ACTIVE FLOAT i pro čelně nesený discový žací stroj DISCO 3100 F PROFIL se záběrem 3,0 m. Tato technologie umožní Vašemu žacímu stroji rychle a lehce reagovat na měnící se terén a tak udržovat kontaminaci píce zeminou na minimální úrovni. Zároveň bylo dokázáno, že můžete ušetřit až 20 procent na spotřebě paliva tím, že přesunete část hmotnosti žacího stroje na traktor. To znamená, že při práci změníte třecí odpor žacího lišty  na valivý odpor kol traktoru.Během práce pohodlně kontrolujete míru nadlehčení

Na žacím stroji DISCO 3100 F PROFIL se systém zavěšení skládá ze dvou jednočinných hydraulických válců a celkového počtu čtyř tlakových akumulátotů, které nahrazují tažné pružiny. To umožňuje snadné, rychlé a včasné nastavení vyvážení žacího stroje, které odpovídá současným podmínkám a to kdykoliv během práce a pohodlně z kabiny traktoru.

Snížení spotřeby paliva

Praxí prověřená žací lišta P-CUT se samočistícím efektem a zvláštnímu zpřevodování může pracovat i se sníženými otáčkami vývodového hřídele až na 850 ot.min-1. Takto docílíte snížení spotřeby paliva o dalších až 16%.Žací lišta P-CUT je proti poškození chráněna na jednotlivých discích systémem SAFETY LINK a systémem hydraulické ochrany, který nadlehčí žací stroj v případě kolize a tím zabrání poškození žací lišty.