class vaderstad

XERION v zajímavé kombinaci

15. 07. 2011

Vysokou univerzálnost s dalšími možnostmi využití opět dokázal traktor CLAAS XERION. Náš vážený zákazník na Znojemsku se při výběru nového traktoru zamýšlel nad dalším využitím a přínosem traktoru s výkonem přes 300 k. Obvykle je hlavním problémem těchto výkonných traktorů omezená možnost pracovních operací, které se skládají z těžkých tahových prací, popř. setí na jaře a zejména na podzim. Jednou z možností, jak snížit náklady na provoz výkonného traktoru je další pracovní operace. V tomto případě se jedná o aplikaci průmyslových hnojiv.


CLAAS XERION 3800 TRAC je v této zajímavé kombinaci vybaven nástavbou Reichert a rozmetadlem RAUCH Axera H-EMC. Rozmetadlo RAUCH má hydraulicky poháněné lopatky s elektricky ovládanou dávkou hnojiva v závislosti na pojezdové rychlosti a průběžnou kontrolou aplikované dávky.

Nástavba XEAT 1541 má objem 5100 l, systém 2 spodních šneků a horního hydraulicky ovládaného krytu s ovládáním z kabiny stroje. V podniku bude využívána nejen jako zásobník hnojiva při aplikaci průmyslových hnojiv, ale také jako zásobník osiva při setí, pro které bude dovybavena propojovacím šnekem do secího stroje.


Bohatá výbava jako standard

Traktor je vybaven flotačními pneumatikami Continental SVC (Super Volume Tyre) 900/60 R38, dofukováním pneumatik za jízdy ovládaným z kabiny, modulovým předním závažím CLAAS s celkovou hmotností 2600 kg, zadním modulovým závažím o celkové hmotnosti 1800 kg, novou navigací CLAAS GPS Pilot s terminálem CEBIS MOBILE a korekcí signálu RTK Net doplněnou o jedinečný systém sběr dat z provozu CLAAS TELEMATICS.

České zemědělství tak obohatil další zajímavý stroj značky CLAAS.