class vaderstad

OPRAVDU ÚZKÝ NEXOS

17. 05. 2011


V minulých dnech jsme našemu významnému zákazníkovi na Jižní Moravě, společnosti Rhea Holding předávali další traktor do jejich flotily traktorů CLAAS. Jednalo se o vinohradnický speciál CLAAS NEXOS 230 VE, který je nejužším traktorem, jaký společnost CLAAS vyrábí.

Profesionální přístup

Společnost Rhea Holding je dynamická ve všech oborech, kterým se věnuje. Proto se při výsadbě nových vinic rozhodli u některých odrůd na šířku v meziřadí 1,8m. Výhodou bude nejen lepší využití osázené plochy díky většímu počtu keřů, ale hlavně i lepší kvalita hroznů, kterých může být na každém keři méně. Šířka mezi řádky révy vinné však také jednoznačně vymezuje technické parametry techniky, která je nutná k obdělávání. V tomto případě byla limitující celková šířka traktoru, a to v rozmezí 1,1-1,2m.

 

NEXOS VE

Řada traktorů CLAAS Nexos je velmi široká, a v zásadě je rozdělena na 3 modely dle minimální šířky traktoru. Jedná se o modely NEXOS F s min. šířkou 1,5m, NEXOS VL s min. šířkou 1,25m a  NEXOS VE s minimální vnější šířkou 1m.

Rovnici, ve které byly jako hlavní požadavky společnosti Rhea Holding co nejvyšší výkon motoru, nejvýkonnější hydraulika, přední ramena hydrauliky společně s čelním vývodovým hřídelem a v neposlední řadě i pohodlí řidiče, vyřešil nejužší traktor z řady,a to model NEXOS 230 VE.

Posudťe sami : výkon motoru 88 k, hydraulický výkon 111 l/min, 4 hydraulické rozvaděče vzadu, 3 z nich vyvedené mezi nápravami, volná zpátečka pro hydraulické motory, přední hydraulická ramena s nosnotí 2 t, přední PTO 1000 ot/min. Celková šířka na pneumatikách 6,5 R16 vepředu a 11,2 R28  vzadu je 1,18m.