class vaderstad

Inovovaný TopDown s impozantní schopností promíchání

30. 01. 2011

Modely TopDown 2011 jsou vybaveny novými radličkami a ostřím. Ty otevírají stroji nové možnosti a zvyšují schopnost promíchat materiál a rostlinné zbytky. Na přání je nyní možno vybavit stroj sklopnými radličkami, které redukují počet radliček podle nároků na tažnou sílu.


Díky tvaru ostří a zahnutí radličky je tok zeminy veden přímo směrem nahoru po celé délce odhrnovačky. Ostří narušuje a zvedá půdu volně nahoru, dokud není půda zlomena odhrnovačkou MixIn a následně rovnoměrně rozmístěna na povrch spolu s rostlinnými zbytky.


Odhrnovačky MixIn zvyšují schopnost promíchání


Zaoblené odhrnovačky MixIn odvádí vynikající práci, zvyšují schopnost promíchání a zapravení. Nové radličky jsou rozděleny na ostří a odhrnovačku. Je snadnější ji vyměnit a její životnost je několikanásobně vyšší než životnost ostří, takže ji není nutné tak často nahrazovat novou. To snižuje celkové náklady na opotřebitelné náhradní díly a zachovává vždy stejnou kvalitu práce.

Sklopné radličky

Na přání je nyní možno kultivátory TopDown doplnit o speciální držák, který umožňuje zachytit slupici radličky, a tím ji úplně vyřadit z činnosti. Zajišťovací držák může být použit na všechny typy TopDown radliček (rovněž i na starší TopDown modely). Sklopné radličky mohou být využity např. na zvětšení rozteče mezi radličkami nebo na zmenšení pracovního záběru stroje tak, aby stroj o stejném záběru mohl se stejným traktorem pracovat ve větší hloubce.

Centrální nastavení pracovní hloubky

Od letošního roku jsou všechny modely TopDown vybaveny zařízením pro nastavení pracovní hloubky z jednoho místa. Systém centrálního nastavení hloubky "master-a-slave" poskytuje kultivátoru velmi snadné, rychlé a přesné nastavení hloubky v celém pracovním záběru stroje.