class vaderstad

Väderstad Spirit ST 400 - 900 S Next

04. 01. 2011

Spirit Next patří k další generaci modelů Spirit s mnoha novými vlastnostmi. Spirit je secí stroj konstruovaný pro farmáře, kteří vyžadují při setí dvojí utužení. Pro obchodní rok 2011 přichází Väderstad s celou řadou inovací na stroji Spirit, čímž dostává secí stroj označení Next.


Výkonný a flexibilní

Třístranné gumové uložení ramen secích botek TriForce je charakteristické klidnou jízdou a je zcela bezúdržbové. Velký přítlak a silná konstrukce umožňují stroji sít i v nejtěžších půdách. Velký výkyv ramene botky a pevnost uložení poskytují stabilní jištění se stálou silou. Secí botka s přítlačným kolem má přesný, citlivě reagující pohyb, který umožňuje přesné setí v různých typech půd, a to i na nerovných pozemcích. Kopírování povrchu půdy je vynikající i při vysoké pojezdové rychlosti.

Secí stroj BioDrill pro setí drobných semen

S příslušenstvím BioDrill na stroji Spirit může být současně s hlavní krycí plodinou prováděn výsev trav nebo meziplodin. BioDrill 360 je vybaven zásobníkem s pneumatickou distribucí osiva. BioDrill má elektrický pohon výsevní jednotky s velmi přesným nastavením výsevku od 1-30 kg/ha. Osivo je aplikováno pomocí výsevních hubic, které rovnoměrně rozmístí osivo v pravidelných obloucích. Aplikační hubice mají na konci zaoblenou opěrnou desku pro optimální rozmístění v celém pracovním záběru a jsou od sebe vzdáleny na rozteč 50 cm.

Osivo padá před secí botky stroje Spirit a je zapraveno do půdy zeminou odhozenou kolem projíždějícími zavlačovači.

Nové výsevní ústrojí Fenix II

Na modelu Spirit Next je výsevní jednotka poháněna výkonným elektromotorem, které poskytuje stabilní a spolehlivé dávkování a umožňuje rozsah i na velmi nízké dávky ? méně než 1 kg/ha. Systém je plně odolný proti korozi. Pohon výsevní jednotky je prováděn pomocí výkonného elektrického motoru. Systém je vybaven malým a velkým převodovým kolem, která mohou být nastavena v závislosti na velikosti osiva. Klapka pro vypnutí toku osiva do dávkovací jednotky je snadno nastavitelná, a to i když je zásobník plný.

Pět důležitých nových bodů na secím stroji Spirit Next

1. Třístranné gumové uložení ramen secích botek TriForce umožnuje stroji precizní uložení osiva

2. Secí stroj BioDrill na přání

3. Elektricky poháněné výsevní jednotky

4. Díky flexibilní pryži umístěné po obvodu, umí utužovací kolo pracovat i ve velmi vlhkých podmínkách

5. Hydraulické válce s novými robustními bezúdržbovými čepy