class vaderstad

Nová sklízecí mlátička LEXION

15. 08. 2010

Nejžhavější novinkou CLAAS pro rok 2011, kterou firma mimo jiné představila na nedávné mezinárodní konferenci, tentokráte ve svém sídle v německém Harsewinkelu, je nová sklízecí mlátička LEXION.

Nové mlátičky LEXION mohli v premiéře shlédnout návštěvníci našeho polního dne, který jsme uspořádali začátkem července ve spolupráci s firmou Rhea Holding na Znojemsku.

(viz fotografie níže - za které patří poděkování panu Rostovi)

Nová sklízecí mlátička LEXION.

Výrobní řady: APS HYBRID, APS vytřásadla.
Ať již mláticí systém APS s rotorovou či vytřásadlovou technologií, jestli pásový či kolový podvozek: LEXION vyhoví všem požadavkům. Inteligentní řešení, která Vám usnadní práci a zajistí úspěch. Sestavte si LEXION dle svých vlastních požadavků.

Pětihvězdičková.

Vezměte místo v nové, větší a optimálně odhlučněné kabině. Od prvotřídního sedadla až po jedinečné, ergonomické ovládání. Nová kabina nabízí pracovní místo pro vysoké nároky a dlouhé pracovní dny. A v neposlední řadě: přímou kontrolu úhrabků, výborný výhled do všech stran a nebývalý prostor.


V ceně zlata.

CEMOS: zlatá medaile DLG 2009, zlatá medaile Grand Prix - Techagro 2010

CEMOS aktivně podporuje řidiče při optimalizaci nastavení stroje. Výhody: nejlepší možné využití stroje.

Inteligentní systémy jako CEBIS a nový interaktivní CEMOS zobrazí přehledně všechny důležité informace. CEMOS aktivně poukazuje na to, jak LEXION v různých pracovních podmínkách optimalizovat. Uspořádaný a plně integrovaný: 8,4palcový monitor CEBIS.

Rychlostí proudu elektřiny.

Nový elektronický systém posouvá elektronické ovládání na vyšší úroveň a zlepšuje funkčnost sklízecích mlátiček LEXION. Se svojí rychlejší datovou komunikací v elektronické síti je LEXION již dnes připraven na požadavky budoucnosti.

Otázka tlaku.

Více síly a rychlejší reakce: nová hydraulika konstantního tlaku s 50 % nárůstem dopravovaného množství přináší nejen větší zvedací sílu, ale zajišťuje také citlivé a přesné plnění požadavků všech hydraulických funkcí, jako řídicí systém AUTO CONTOUR.

Urychlovací buben.

Mláticí technologie sklízecích mlátiček LEXION je bezpochyby to nejlepší, co Vám můžeme nabídnout. Vytřásadlovým modelům výrobní řady LEXION 600 neunikne na 4,40 m dlouhých 5 nebo 6vytřásadlech ani zrníčko. Veškeré vytřásadlové sklízecí mlátičky LEXION APS jsou navíc vybaveny víceprstým separačním systémem MULTIFINGER SEPARATOR SYSTEM (MSS) - bubnem s řízenými prsty nad vytřásadly. Systém MSS zaručuje efektivní separaci zbytkových zrn za všech sklizňových podmínek.

  

APS. Základ.

Rozhodující náskok mláticí technologie CLAAS vzniká již před mláticím bubnem. Drastické zrychlení sklízeného materiálu ze 3 na 20 m/s oddělí až 30 % zrna již před mláticím košem. Pro až o 20 % vyšší výkon při stejné spotřebě paliva.

Točivý moment.

Výrobní řada LEXION 700 vsází na exkluzívní systém APS HYBRID. Kombinace systému APS a rotorového separačního systému ROTO PLUS umožňuje u separace zbytkového zrna nejvyšší výkon za všech sklizňových podmínek. Excentricky uložené rotory vyvíjejí neustále velkou odstředivou sílu. O průměru 445 mm a délce 4,20 m nabízí LEXION ohromnou separační plochu.

  

Sklízí vše.

CLAAS nabízí širokou škálou adaptérů tu správnou techniku pro každý druh sklizně. Od slunečnice po sóju. Od rýže po kukuřici. Vysoce výkonné adaptéry CLAAS využívají optimálně výkonový potenciál sklízecích mlátiček LEXION.

VARIO 1200 / 1050

Nová koncepce pohonu s oboustranným, synchronizovaným pohonem převodovkami pro tišší chod.

Šetrný k půdě.

S kontaktní plochou 2,8 m2 je plně odpružený pásový podvozek TERRA TRAC šetrný nejen k půdě, ale také k Vaší peněžence. Větší trakce a menší utužení znamenají nižší náklady při následném zpracování půdy. Tím pokládá TERRA TRAC základ pro lepší výnosy. Opět o krok dále.

  

Se 40 km/h - nejrychlejší na světě.

Je všeobecně známo, že čas jsou peníze a ty s mlátičkou nevyděláte na silnici. Proto je rychlá přeprava povinností. Se sklízecí mlátičkou LEXION 750 TERRA TRAC je nyní přeprava s až 40 km/h rychlejší, s maximální přepravní šířkou 3,28 m. Pro více času na poli.

Širokoúhlý.

Větší styčná plocha, větší trakce, menší prokluz a nižší spotřeba paliva. Michelin Cerexbib nabízí o 22 % větší styčnou plochu při zachování přepravní šířky max. 3,49 m. To znamená menší nežádoucí utužení půdy a větší bezpečnost v silničním provozu.

Více informací již brzy v sekci "Sklízecí mlátičky"

Nyní na: www.claas.com