class vaderstad

Za poznáním do Švédska

24. 06. 2010

Začátkem června jsme se vypravili s našimi zákazníky na čtyřdenní poznávací zájezd za firmou VÄDERSTAD do Švédska.

V prvních dvou dnech jsme navštívili výrobce v jeho sídle, v městečku Väderstad, jehož jméno firma nese. Kromě toho jsme se podívali k jednomu z místních farmářů, abychom se dozvěděli něco o švédském podnikání v zemědělství.

Po krátké uvítací prezentaci měli návštěvníci možnost si prohlédnout a vyzkoušet stroje na zpracování půdy a setí přímo na poli. Jakým způsobem jsou stroje VÄDERSTAD ve Švédsku testovány na kvalitu materiálnu, jsme se mohli přesvědčit v nedalekém kamenolomu. Poté jsme nahlédli přímo do výrobního procesu továrny.

Nechyběla ani chvilka pro odpočinek v přírodě. Návštěva druhého největšího jezera Švédska nesoucího jméno Vattern, nás příjemně osvěžila a dobře naladila na večerní zábavný program v Nybble.

Třetího dne byl celý zájezd spestřen nevšedním zážitkem - návštěvou výrobního závodu SAAB resp. výrobní linky letadel JAS39 GRIPPEN (používaných i českou armádou).

Poslední den byl věnován návštěvě hlavního města Stockholm.

Účastníkům letošní návštěvy Švédska děkujeme za zachovanou přízeň, věříme, že se jim takto strávené chvíle odpočinku alespoň trochu líbily a že se na vlastní oči mohli přesvědčit o tom, že firma VÄDERSTAD požadavkům farmářů opravdu rozumí.