class vaderstad

XERION s pořadovým číslem 10

13. 05. 2010

V minulých dnech jsme měli příjemnou povinnost předat do užívání traktor CLAAS XERION, v pořadí již desátý prodaný nový XERION v České republice. Symbolicky se novým majitelem stala jedna z největších a nejrychleji se rozvíjejících zemědělských společností u nás, AGRO Měřín.

Společnost AGRO Měřín se svými dceřinými společnostmi hospodaří na výměře cca 22.000 ha a její dynamický vývoj byl vždy založen na používání nejnovějších technologií. V tomto ohledu byla pořízena i poslední investice - systémový traktor CLAAS XERION 3800 TRAC, který bude používán jako tažný prostředek pro Väderstad Cultus o záběru 5 m k hluboké kultivaci půdy až do hloubky 25 cm. Kromě toho bude využit jako výkonný traktor pro přípravu a setí rovněž se strojem Väderstad modelem Rapid RDA o záběru 8 m. Z tohoto důvodu byl traktor pořízen v nejvyšší výbavě, která zahrnuje:

- flotační pneumatiky o rozměrech 800/70 R38 doplněné o systém změny tlaku vzduchu za jízdy
- navigaci s automatickým GPS Pilotem HP OMNISTAR pracujícím s přesností +/- 5-10 cm
- přídavné přední závaží 2,5 t
- zadní závaží 1,8 t
- speciální zadní závěs kombinující spodní tažnou lištu K-80 s bočním kulovým závěsem K-50

Dokonalou kombinaci extrémních tahových sil s univerzálností pro další práce na farmě, a to vše s minimální spotřebou paliva díky plynulé převodovce ZF totiž nenabízí v této kategorii traktorů žádný z konkurentů.
Hlavním kriteriem pro nákup traktoru XERION byla totiž efektivita při práci, což je poměr výkonnosti s požadavkem na co nejnižší spotřebu paliva.