class vaderstad

CLAAS AXOS, komunální varianta

06. 01. 2010

Nová řada traktorů CLAAS AXOS se již pevně zabydlela na českém trhu jako traktor vhodný zejména do rostlinné či živočišné výroby a do pícnin. Dalším segmentem pro řadu traktorů AXOS se stává komunální sféra. Jedním z nových zákazníků z komunální sféry pro AXOS 330 CX se stala společnost .A.S.A. EKO Znojmo.

Společnost .A.S.A. EKO Znojmo s.r.o. se zabývá zejména svozem komunálního odpadu, odvozem velkoobjemového odpadu a mobilním sběrem nebezpečného odpadu. Další činností je čištění a údržba komunikací, které jsou zajišťovány také pro obce a firmy regionu Znojemska.

Pro účely zimní i letní údržby komunikací, ale i parkovišť a zeleně nejen kolem komunikací byl pořízen nový traktor, CLAAS AXOS 330 ve špičkové výbavě CX. Přestože výbavová verze CX je nejvyšší verzí řady AXOS, traktor pro společnost .A.S.A. byl dovybaven čelními rameny hydrauliky, čelním vývodovým hřídelem, předehřevem motoru, speciálním připojením hydrauliky pro ovládání čelně neseného nářadí, a také přípravou pro čelní nakladač CLAAS FL. Traktor bude agregován s čelně neseným pluhem na sníh, zadním sypačem inertního materiálu a příkopovou sekačkou s teleskopickým ramenem, a reverzační převodovkou. Největší výhodou je možnost používat ji v zadním závěsu, a pro speciální práce, např. pro vyžínání zelených ploch kolem komunikací, nebo čelně nesený zametací kartáč pro úklid chodníků.

Přikládáme několik fotografií agregace s příslušenstvím při předávání stroje, a také již „ostré" nasazení při úklidu sněhu na Znojemsku.

AXOS 310 4válec 4,5 l 75 k
AXOS 320 4válec 4,5 l 87 k
AXOS 330 4válec 4,5 l 92 k
AXOS 340 4válec 4,5 l 102 k

Jmenovitý výkon dle ISO TR 14396