class vaderstad

Sklizeň pícnin ve světle zelené barvě

04. 08. 2009

Dnem sklizně pícnin bychom mohli nazvat akci, která proběhla 21.07.2009 v Mnichově u Mariánských Lázní. Akci uspořádal regionální prodejce značek CLAAS a VÄDERSTAD pro Západní Čechy, společnost Klas Bohemia ve spolupráci se společností Agrowild s.r.o. Nová Ves se sídlem v Pramenech.

Společnost Agrowild s.r.o.

hospodaří na výměře 2000 ha, které jsou rozprostřeny na území Slavkovského lesa v nadmořské výšce 600-800 m.n.m. Společnost byla založena v roce 1996 a je zaměřena na chov dojnic (cca 100 ks) a skotu bez tržní produkce mléka. Celkem je na farmách společnosti téměř 800 VDJ. Ve společnosti pracuje 20 zaměstnanců.

Při pořizování strojů na sklizeň pícnin vsadila společnost Agrowild na světle zelenou barvu CLAAS, kterou na tomto území zastupuje firma Klas Bohemia se sídlem ve Zruči u Plzně. Několikaletá spolupráce začala v roce 1997 nákupem obraceče píce VOLTO 540, momentálně farma vlastní již 12 strojů značky CLAAS. V rychlém sledu byly na základě dobrých zkušeností nakoupeny další stroje na sklizeň pícnin, jako jsou žací lišty DISCO, obraceče VOLTO, shrnovače LINER, tři lisy CLAAS ROLLANT a v posledních 2 letech také traktory řady ARES a nové řady ARION.

Samotné předvádění

Porost byl nejdříve posekán žací kombinací čelního a vzadu neseného žacího stroje DISCO 3100 F Profil a DISCO 3050, na kterou navazovaly další operace. Jako technickou zajímavost mohli návštěvníci spatřit největší středový shrnovač CLAAS LINER 3000 s prcovním záběrem až 12,5 m.
Další zajímavostí, kterou mohli návštěvníci zhlédnout, byl největší obraceč nabízený v barvách CLAAS, model VOLTO 1320 T - desetirotorový tažený obraceč píce s pracovním záběrem 13 m.
V neposlední řadě byly předvedeny samosběrací vůz QUANTUM 5500 P s ložným objemem 37 m3 a svinovací lis VARIANT 380 RC na válcové balíky.

Zajímavostí z oblasti traktorů bylo představení nové řady traktorů do 100 koní CLAAS AXOS vhodných zejména pro práci s čelním nakladačem nebo při sklizni pícnin.
Lahůdkou bylo představení traktoru CLAAS ARION 630 CIS pracujícího od letošního května přímo na pozemcích společnosti Agrowild. Jde o traktor s výkonem motoru 155 k vybavený nejmodernější dostupnou technikou. Předvedený traktor byl doplněn předními rameny hydrauliky a vývodovým hřídelem, hydraulicky výsuvným agrohákem s horním závěsem, ale také čelním nakladačem CLAAS FL 150 s komfortním ovládáním nakladače pomocí elektronického joystiku umístěného v loketní opěrce.

 

Přestože počasí v té době nebylo pro sklizeň pícnin ideální díky častým dešťům, samotné předvádění techniky v Mnichově nakonec dopadlo dobře a stovka návštěvníků, si tak přišla na své.