class vaderstad

Sklizeň technikou CLAAS

27. 07. 2009

Minulý týden jsme byli svědky ukázkové sklizně u našeho váženého zákazníka, pana Ivo Pokorného z Kmětíněvsi. V polehlém porostu řepky částečně poškozeném kroupami bylo nasazeno dle jeho slov „Sklizňové komando" čítající LEXION 480 s žacím ústrojím o šířce 7,5 m, LEXION 600 s lištou Vario 900 a zbrusu novou posilu letošního roku, druhou mlátičku LEXION 600 taktéž s lištou V900.

Protože farma Pokorných byla vždy v popředí jak technicky, tak i technologicky, doplňují tuto sklizňovou techniku překládacím vozem o objemu 20m3, od loňského roku agregovaného s traktorem s plynulou převodovkou CLAAS AXION 820 CMATIC. Celá linka je samozřejmě doplněna o odpovídající odvozové prostředky, které odvážejí sklizený materiál na vlastní silo.

Dokonalou synchronizaci umožňují krátkovlnné vysílačky, které mají k dispozici všechny obsluhy strojů. Výkonnost takového sklizňového koncertu je na úrovni 12-13 ha/h s dosažením nízké spotřeby paliva, téměř nulovými prostoji, s minimálním utužením pozemků a při dodržení agrotechnických lhůt nejen při sklizni, ale i při následné podmítce a setí.