class vaderstad

CLAAS ARION pasován na siláka roku

17. 07. 2009

Příchodem žní na Znojemsko byla zprovozněna nová souprava zbrusu nového traktoru CLAAS ARION 640 CEBIS a překládacího návěsu s objemem 22m3.

Jedná se o novinku českého výrobce PTR Třeboň, která byla vyvíjena ve spolupráci se společnostmi U+M Servis a AGRALL servis. Základem překládacího vozu je jednonápravový podvozek vybavený flotačními pneumatikami Alliance s rozměrem 30,5 R32 slibující nízký tlak na půdu během sklizně, a také dobrou průjezdnost těžkým terénem při podzimní sklizni. Objem vozu je 22m3, o rychlé vyprázdnění se stará centrálně umístěný sklopný šnek zajišťující dobrý výhled během vyskladňování. Připojení k traktoru bylo pomocí spodní tažné lišty s koncovkou K-80.

Jako tažný prostředek slouží traktor CLAAS ARION 640 s výkonem motoru 160 k, který je možno pomocí systému navyšování výkonu Claas Power Management navýšit až na 180 k. Traktor byl pořízen ve špičkové výbavě CEBIS, která zahrnuje mimo jiné také elektrohydraulicky ovládané vnější okruhy hydrauliky, odpruženou nápravu PROACTIVE, odpruženou kabinu HYDRACTIVE, automatiku řazení HEXACTIVE, čtyřrychlostní otáčky PTO 540/540E/1000/1000E, automatiku PTO apod.

Spojení těchto dvou strojů jen podtrhlo souhru tří mlátiček CLAAS LEXION, které sklízeli porost ozimé řepky přímo před sídlem naší společnosti v Banticích.