class vaderstad

Ohlédnutí za Dnem Zemědělce v Kámeni u Pelhřimova

28. 05. 2009

Jak již v několika předešlých letech, tak i letos jsme se Vám prezentovali na květnovém Dni Zemědělce v Kámeni u Pelhřimova. Letošní zaměření na sklizeň pícnin umožnilo připomenout široké odborné veřejnosti, že CLAAS není zdaleka jen samojízdná řezačka nebo sklízecí mlátička.

Byl představen široký sortiment pícninářské techniky počínaje sečením a konče sklizní porostu z pole. Letos byla k vidění kombinace sečení DISCO 8550 C agregovaná s traktorem XERION 3800 VC, velmi oblíbený profesionální obraceč VOLTO 770 následovaný novou řadou shrnovačů LINER 2800.
Možností sklizně píce nabízí CLAAS hned několik. Nejjednodušší je slisování připravené hmoty do balíků. Sofistikovanější způsob je slisování do balíku a zabalení do fólie balícím zařízením Uniwrap, které je součástí lisu na válcové balíky ROLLANT. Pro přípravu čerstvé píce pro přímé krmení je k dispozici samosběrací vůz QUANTUM, který jsme v Kámeni využili jako dopravní prostředek k samojízdné řezačce. Nejrozšířenější sklizeň píce u našich zemědělců je pomocí samojízdné řezačky. V Kámeni jsme představili staticky i v „akci" nový JAGUAR 930. Tato nová řada samojízdných řezaček byla poprvé v ČR představena v loňském roce na Techagru. Uvedený stroj je třetím prodaným z nové řady 900 a šťastným majitelem je pan František Janovský z Týna nad Vltavou.

Návštěvníci měli možnost vidět v akci i teleskopický nakladač CLAAS SCORPION 7045. Tento stroj nás neustále překvapuje svojí spolehlivostí a jednoduchou obsluhou. Svoji spolehlivost prokázal již několikrát při plném nasazení na uplynulých řepných kampaních. Svou technickou převahu nad konkurencí dokázal vítězstvím v soutěži Machr s manipulátorem kde obsadil první místo. Velký dík patří samozřejmě i obsluze, kterou letos byl Martin Voves z farmy pana Bačiny z Klíčan u Prahy.

Vám všem, kteří jste nás navštívili děkujeme za projevenou přízeň a těšíme se někdy příště na shledanou!